Zpět na » Serie A » Gasperini po triumfu v Evropské lize naznačil možný odchod

Gasperini po triumfu v Evropské lize naznačil možný odchod

Gasperini po triumfu v Evropské lize naznačil možný odchod © iconsport.photo - Trenér Gasperini po triumfu v Evropské lize

0

Líbilo se

23.05. - Pokud Gian Piero Gasperini čekal na vhodný okamžik, kdy pustit z roky kormidlo bergamského fotbalového klubu, pak je to teď a tady, po triumfu v Evropské lize. Trenér, který je osmým rokem na lavičce Atalanty Bergamo, pozvedl ve středu večer nad hlavu svou první trofej, což je více než důstojná pocta a poděkování za důslednou práci s týmem v posledních letech. Zůstane v klubu i v příští sezóně?

Gasperiniho prokletí bylo prolomeno. Věhlasný trenér konečně dovedl tým k velké trofeji, a to hned na mezinárodní scéně. Pečlivá osmiletá práce plodí první ovoce. Evropská Atlanta Bergamo si užívá triumfální chvíli. „Nikdy předtím jsme necítili podporu všech fanoušků a tuto energii jsme přenesli na hřiště. Kluci byli hned od začátku zápasu mimořádní, přistoupili k němu dobře i proto, že jsme měli za sebou prohrané finále italského poháru v Římě. Tam jsme měli pocit, že jsme nehráli naplno, nyní jsme si to vynahradili,“ popsal euforické pocity po zápase trenér Gasperini.

Musím poděkovat všem, kteří mi tuto práci umožnili. Tady v Bergamu pracuji s velkou důvěrou. Někdy jsem trochu těžkopádný, to si uvědomuji, ale vždy mám ambice udělat něco navíc. O budoucnosti si musím promluvit s prezidentem, teď pojďme slavit. Kdyby se měl najít okamžik na odchod, bude to tento, v pozici vítěze,“ dodal trenér Bergama a svým výrokem vystrašil fanoušky lombardského klubu.

Jedním z tajemství našeho vítězství byl výkon obou středních záložníků a také tříčlenné obrany. V 90. letech jsem sledoval nizozemský fotbal a udivovali mě hráči, co si chodili pro míč dozadu. Moje adaptace této taktiky spočívala v tom, že jsem nechtěl běhat do stran, ale dopředu. Dělal jsem to v Crotone, V Janově i v juniorce Juve. Atalanta se účastí v Evropě zviditelnila a já získal uznání věhlasnějších kolegů. Dříve se tvrdilo, že s obranou o třech hráčích není možné vítězit, pak přišla Tuchelova Chelsea a Real Madrid,“ obhajuje své oblíbené rozestavení trenér Gasperini.

Vždycky jsem tvrdil jednu věc. Nejlepších výsledků dosáhnete, když jste přesvědčiví. Když se vám podaří hráče přesvědčit o tom, že z toho má prospěch jak on samotný, tak tým. A Atalanta Bergamo taková je. Mám tady hráče, ze kterých jednou budou skvělí trenéři. Moje budoucnost? Teď nevím, ale je to jako mít ženu a dítě. Jste šťastný a pak před vámi najednou projde nádherná žena..." šokoval vlastní fanoušky trenér Gasperini, o jehož služby projevila zájem Neapol, ale také Benfica či Olympique Marseille.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články