Zpět na » Evropská liga » Xabi Alonso překonal 11 let starý rekord, který ustanovil Antonio Conte

Xabi Alonso překonal 11 let starý rekord, který ustanovil Antonio Conte

Xabi Alonso překonal 11 let starý rekord, který ustanovil Antonio Conte © iconsport.photo - Alonso kráčí k rozhodčímu

3

Líbilo se

19.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Xabi Alonso a jeho Bayer Leverkusen opět přepsali fotbalovou historii. Ve čtvrtfinále Evropské ligy, vyřadili anglický West Ham. Díky této výhře se německý šampion Bundesligy může pyšnit neporazitelností ve 44 zápasech napříč všemi soutěžemi. Překonal tak rekord dosavadních 43 zápasů neporazitelnosti, který držel Antonio Conte.

Ve čtvrtek večer se Xabi Alonso a jeho Bayer Leverkusen dostali do semifinále Evropské ligy. Nicméně, jejich úspěch byl víc než jen jednoduché vítězství. Byl to historický okamžik, když Leverkusen opět překonal rekord neporazitelnosti. Díky této výhře se německý mistr Bundesligy může pyšnit neporazitelností ve 44 zápasech napříč všemi soutěžemi.

Xabi Alosno vs. Antonio Conte

Antonio Conte a jeho tehdejší tým Juventus Turín dosáhli rekordní série 43 zápasů bez porážky v období mezi květnem 2011 a květnem 2012. Tento úspěch byl zásadním příspěvkem k dominanci Juventusu. Během této doby Juventus nejenže dominoval v domácí lize, ale také se úspěšně prosazoval v evropských soutěžích, čímž posílil svou pověst jako jeden z nejvýznamnějších týmů v Evropě. Tento rekord znamenal nejenom historický úspěch pro Juventus, ale také vystavěl platformu pro další úspěchy klubu a potvrdil jeho pozici jako jednoho z nejsilnějších týmů v té době.

Tabulka neporazitelnosti před postupovým zápasem

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články