Zpět na » 1. Bundesliga » Bayer Leverkusen překonal letitý rekord Juventusu v neporazitelnosti

Bayer Leverkusen překonal letitý rekord Juventusu v neporazitelnosti

Bayer Leverkusen překonal letitý rekord Juventusu v neporazitelnosti © iconsport.photo - Florian Wirtz

0

Líbilo se

20.04. - Bayer Leverkusen již v minulém týdnu oslavil bundesligové vítězství, když na trůnu vystřídal Bayern Mnichov, a vůbec poprvé ve své historii se stal mistrem německé ligy. Vysokou výhrou nad Brémami tým vedený Xabi Alonsem vyrovnal letitý rekord Juventusu Turín v neporazitelnosti a o několik dní později ho překonal, když si remízou s West Hamem došel pro semifinále Evropské ligy a zároveň protáhl šňůru neporazitelnosti na ohromujících 44 utkání.

Bayer Leverkusen si v letošní sezóně podmanil evropský fotbal a dál udivuje fanoušky v Bundeslize i pohárech. Když si ve 23. ligovém kole došel pro vítězství nad Mohučí, dosáhl na 33 zápasů bez porážky, čímž překonal rekordní sérii Bayernu Mnichov v neporazitelnosti německého týmu ve všech soutěžích.

Tým vedený Xabi Alonsem ale na vavřínech neusnul a semifinálovým triumfem proti Dusseldorfu vyrovnal rekord v neporazitelnosti v samostatné sezóně. Ani to nestačilo a hladový Leverkusen překonal další milník v 29. ligovém kole, kdy se také stal poprvé Bundesligovým mistrem, jak jsme psalli zde.

Tímto výsledkem se Leverkusen v rámci srovnání pěti nejlepších evropských lig vyrovnal Juventusu. Turínští v sezóně 2011/12 dosáhli absolutně nejlepšího výsledku historie, když se jejich série neporazitelnosti zastavila na 43 zápasech. Další utkání bez porážky pro Leverkusen přišlo o několik dní později, když z Evropské ligy Bayer vyprovodil West Ham po remíze 1:1 a zajistil si tak účast v semifinále.

Není žádným překvapením, že dosavadní výsledky dělají z Bayeru Leverkusen jediný tým Evropy (v rámci pěti nejdůležitějších lig), který ještě neprohrál a sklízí jeden úspěch za druhým. Leverkusen vyhrál 38 ze 44 utkání, pouze v šesti zápasech remizoval a jen v jednom případě, proti Borussii Monchengladbach nedokázal skórovat.

Do konce bundesligové sezóny zbývá pět zápasů a před Leverkusenem stojí další výzva: stát se prvním týmem historie nejvyšší německé sezóny, který odejde neporažen. Minimálně tři další zápasy je čekají také v semifinále Evropské ligy proti AS Řím a v pohárovém finále proti Kaiserslauternu. Případné finále Evropské ligy by mohlo znamenat 53 soutěžních zápasů bez porážky. Uvidíme, zda Leverkusen najde svého přemožitele nebo ne.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články