Zpět na » Evropská liga » Včera jsme hráli proti 14 soupeřům. Rozhodčí Leverkusenu pomohli do semifinále, tvrdí útočník West Hamu Antonio

Včera jsme hráli proti 14 soupeřům. Rozhodčí Leverkusenu pomohli do semifinále, tvrdí útočník West Hamu Antonio

Včera jsme hráli proti 14 soupeřům. Rozhodčí Leverkusenu pomohli do semifinále, tvrdí útočník West Hamu Antonio © iconsport.photo - Michail Antonio

0

Líbilo se

19.04. - Bayer Leverkusen včera proti West Hamu nadále udržel svou neporazitelnost, ačkoliv West Ham nebyl daleko od toho, aby jí zrušil. Jenomže v 89. minutě remízu zařídil Jeremie Frimpong a jeho tečovaná rána. Podle legendy West Hamu Michaila Antonia se ale rozhodčí dopustili hrubého ovlibnění zápasu. Utkání označil jako zápas prpti 14 hráčům najednou.

Že jsou rozhodčí v této sezóně evropksých pohárů opravdu slabí, ať už mluvíme o Konferenční lize nebo čtvrtfinále Ligy mistrů, kdy dokonce narážím na jednoho a toho samého sudího (Zdravíme Nyberga do Švédska), to je prostě fakt. Je to smutný fakt. Včera byl jedním z nejsledovanějších zápasů hracího dne zápas West Hamu s Bayerem Leverkusen ve čtvrtfinále Evropské ligy. Bayer doma zvítězil 2:0 a West Ham, který zrovna nemá formu, musel doma dotahovat, a to proti týmu, který letos ještě neprohrál v žádné soutěži.

Pomohli Leverkusenu sudí?

Michail Antonio sice otevřel skóre, ale West Ham potřeboval gól ještě jeden a místo toho před závěrečným tlakem The Hammers Frimpong srovnal a definitivně poslal Leverkusen do semifinále. Leverkusen byl v Evropě zase blízko prohry, ale zase se ukázala obří mentální síla v závěrech zápasů. Podle Michaila Antonia je ale vypadnutí West Hamu prací rozhodčíh, kteří dělali dle jeho slov všechna rozhodnutí proti West Hamu. Antonio pak zápas označil jako zápas proti 14 hráčům. Není zřídké, když za tato prohlášení padají tresty.

„Není to jako když hrajete proti 11 hráčům. Je to jako hrát proti 13 nebo 14 hráčů, včetně těch na lajně. Musíte prostě tlačit a snažit se, aby ta rozhodnutí šla na vaší stranu. To se ale nestalo. Stejně jsme museli zůstat v klidu a profesionální. Přišlo mi, že mi rozhodčí nedali jediné rozhodnutí za zápas. Byl jsem frustrovaný. Ale to je součást fotbalu. Musíme zkusit zabojovat o Evropu pro příští sezónu," řekl po zápase Michail Antonio.

Michail Antonio

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články