Zpět na » Evropská liga » Arsenalu výhru v Curychu zařídil debutant Marquinhos

Evropská liga - Arsenalu výhru v Curychu zařídil debutant Marquinhos

Arsenalu výhru v Curychu zařídil debutant Marquinhos © sportingnews.com - Pro Marquinhose to byl snový debut

0

Líbilo se

09.09. - REVIEW Arsenal již tradičně Evropskou ligu využívá jako možnost, kdy mohou dostat šanci hráči, kteří nejsou za normálních okolností pravidelnými členy základní sestavy, nebo mladíci. Vždyť právě v této soutěži na sebe poprvé upozornili hráči jako Nketiah, Smith-Rowe nebo dokonce Bukayo Saka. Včera v Curychu zařídila výhru nová hvězda. 19letý Brazilec Marquinhos. Arsenal zvítězil 2:1.

Arsenal se na první zápas skupinové fáze Evropské ligy chystal do Curychu. Loňský vítěz švýcarské ligy se rozhodně netvářil jako někdo, kdo by měl být pro kanonýry jednohubkou a tréninkovým panákem. A také opravdu zuby cenil.

Jenže tu byl Marquinhos. Teprve 19letý brazilský křídelník, jenž před sezónou dorazil ze Sao Paula za částku okolo 3 milionů eur, se v dresu kanonýrů představil vůbec poprvé. A trvalo mu pouze 16 minut, než se poprvé prosadil. Protiútok, jenž se spoluhráčem Nketiahem rozjel zakončil nechytatelně do šibenice a Arsenal vedl. Před poločasoovu přestávkou ale ještě dokázal srovnat z penalty Kryeziu.

Druhý poločas přinesl znovu stejnou spolupráci hráčů Arsenalu, jen s prohozenými rolemi. Mladičký Marquinhos nabídl míč Nketiahovi jako na zlatém podnose a 23letý anglický útočník se nemýlil. Arsenal si výhru pohlídal a zpět do Londýna veze 3 body. Za Curych mimochodem během zápasu nastoupil i záložníkCheickCondé, který ještě minulý rok oblékal barvyZína.

David Suchý / arsenal.com

Nejnovější články