Zpět na » Premier League » Antony po gólu v debutu novou hvězdou United? Byl to chybějící článek, řekl Erik ten Hag

Premier League - Antony po gólu v debutu novou hvězdou United? Byl to chybějící článek, řekl Erik ten Hag

Antony po gólu v debutu novou hvězdou United? Byl to chybějící článek, řekl Erik ten Hag © mirror.co.uk, fotbalportal.cz - Antony

1

Líbilo se

05.09. - VIDEO Přišel do Manchesteru United za 86 miliónů liber z Ajaxu. Jeho smlouva byla podepsána na Deadline Day, tedy prvního září. Hned v neděli Erik ten Hag postavil Brazilce Antonyho do základní sestavy proti stoprocentnímu Arsenalu. Ten se mu odvděčil gólem, a pomohl tak k výhře 3:1, kterou 2 zásahy zajistil Marcus Rashford.

Na Old Trafford to byla pohledná podívaná. Arsenal nevyužil své velké šance a domácí Manchester United jej za to potrestal. V 35. minutě po hezké rychlé akci dostal Marcus Rashford míč doprava na Antonyho a nová posila z Ajaxu se levačkou nemýlila.

Na začátku druhého poločasu vyvinuli Gunners obrovský tlak. Po hodině hry se jim podařilo zásluhou Saky srovnat. To už na hřišti Antony nebyl. O dvě minuty dřív ho vystřídal Cristiano Ronaldo. Poté byl Arsenal na koni a mohl strhnout vedení na svou stranu.

Jenomže v 66. minutě z brejku udeřil Marcus Rashford poprvé a o necelých deset minut později, kdy se Kanonýři chystali na závěrečný tlak, podruhé. Manchester United tak porazil Arsenal 3:1 a jako první tým jej obral o body.

Manchester United má nyní novou hvězdu.

Antony, který v den uzávěrky přestupů přišel z Ajaxu za 86 milionů liber, oslavil svůj debut v dresu Manchesteru United klinicky zvládnutým zásahem, jímž svěřenci Erika ten Haga vykročili za čtvrtým vítězstvím v řadě.

„Je to pro něj skvělý start,“ řekl Roy Keane pro Sky Sports. Skutečně skvělý start.

Brazilec absolvoval se svými novými spoluhráči jen pár tréninků, ale to, že šel rovnou do základu, aby se utkal s Arsenalem, svědčí o tom, jak vysoko si ho Erik ten Hag cení.

„Ví, jak chceme hrát,“ pokrčil krátce před výkopem rameny manažer Manchesteru United, který ho dvě sezony trénoval v Ajaxu.

„Ví, co od něj očekáváme a požadujeme. Díky své rychlosti může být skutečnou hrozbou v soubojích jeden na jednoho.“

A to se také potvrdilo.

Částka, druhá nejvyšší, jakou kdy Manchester United zaplatil, s sebou přináší značný tlak, ale Antony vypadal od začátku neohroženě. Jeho první doteky byly skvělé a v jeho hře byla i drzost. Zpětná přihrávka na Dioga Dalota. Úskok, kterým si vybojoval faul na Gabriela Martinelliho.

Není divu, že to Ronaldo schválil.

Antony se nebál zkoušet různé věci a neztratil nic ze své drzosti, když mu nevyšly.

Jeho první pokus o přenesení míče do pokutového území Arsenalu skončil tím, že se ho zbavil Gabriel Jesus. Jeho první střela po průniku dovnitř na jeho oblíbenou levou nohu zamířila vysoko na tribunu.

Přesto se stále dožadoval míče a také ho dostával. Příznivce Manchesteru United povzbudí, jak efektivně navázal spolupráci zejména s Marcusem Rashfordem.

Nechyběla ani práce mimo držení míče. Když Arsenal v prvním poločase převzal kontrolu nad hrou a Antony začal méně vidět míč, ukázal ochotu se vracet zpět, slyšel bouřlivé povzbuzování z tribun při zákroku na Martinelliho hluboko na své vlastní polovině. Tyto výkřiky však nebyly ničím ve srovnání s tím, co přišlo poté.

Antonyho gól, který padl necelou minutu po zákroku na Martinelliho, způsobil na Old Trafford výbuch.

Byl to krásně vypracovaný gól, Christian Eriksen si vybral Bruna Fernandese, který posunul míč na Jadona Sancha a poté na Rashforda. Po celou dobu Antony, umístěný vysoko na pravé straně, sledoval, jak je Oleksandr Zinčenko vtažen dovnitř, a viděl, jak se kolem něj otevírá prostor.

Dobře si načasoval svůj náběh, čímž se ujistil, že je na pravé straně obranné linie Arsenalu, když si naběhl na Rashfordovu přihrávku, a jeho zakončení z první, zakroucené do vzdálenějšího rohu, nedalo Aaronu Ramsdaleovi příliš šancí. „Pro Antonyho je to pozice snů,“ řekl Gary Neville ze Sky Sports.

Jeho sebevědomí poté jen vzrostlo.

Byla tam drzost - nejvíce patrná, když se pokusil lobovat Ramsdalea z celých 45 metrů, čímž donutil brankáře Arsenalu k zákroku na zádech - ale také záblesky inteligence.

Antony se specializuje na překonávání svého strážce, ale ví, kdy hrát na jistotu a najít spoluhráče, jako když krátce před poločasem vybral Fernandese chytrou přihrávkou mezi dvěma hráči Arsenalu.

V tomto smyslu mu pomáhá, že poslední dvě sezony strávil hrou ve stylu Ajaxu, a to samozřejmě pod vedením Ten Haga.

„Myslím, že jsme všichni viděli, jakou hrozbou je,“ řekl nizozemský trenér po utkání Sky Sports.

Antonyho příspěvek skončil dříve, než by si možná přál, jeho střídání za Ronalda těsně před hodinou hry připomnělo, že adaptace na fyzickou náročnost Premier League může chvíli trvat. Jeho 58 minut na hřišti však stačilo k tomu, aby ukázal, že může dát United něco jiného.

„Chyběl nám hráč na pravé křídlo, protože všichni hráči, kteří tam mohou hrát, jako Jadon Sancho, jako Marcus Rashford, preferují spíše střed nebo levou stranu,“ řekl Ten Hag.

„Teď máme toho, kdo může hrát opravdu dobře na pravém křídle. To byl chybějící článek.“

Pro příznivce Manchesteru United je však nejzajímavější, že je to pro něj teprve začátek.

„Dnes, při svém prvním vystoupení tady, si vedl dobře, ale myslím si, že může ještě přidat,“ dodal Ten Hag. „Znám ho z Amsterdamu a vím, že tohle je jiná liga, ale potenciál v něm je a pro soupeře bude ještě větší hrozbou než dnes.“

To je pro Manchester United lákavá vyhlídka, ale Antonyho gólový debut naznačuje, že už teď mají v rukou novou hvězdu. Ronaldova reakce naznačuje, že souhlasí.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Související odkazy
Nejnovější články