Zpět na » Evropská liga » Na Britských ostrovech jsou naše děti za rasisty, kvůli urážkám Rangers se sejde ministr Kulhánek s britským velvyslancem

Na Britských ostrovech jsou naše děti za rasisty, kvůli urážkám Rangers se sejde ministr Kulhánek s britským velvyslancem

Na Britských ostrovech jsou naše děti za rasisty, kvůli urážkám Rangers se sejde ministr Kulhánek s britským velvyslancem © sparta.cz - Fanoušci Sparty v zápase proti Rangers

3

Líbilo se

02.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Hodně lidí očekávalo, že zápas Evropské ligy mezi Spartou a Rangers neproběhne v klidu, ale že z toho bude mezinárodní skandál, čekal málokdo. Kvůli trestu od UEFA zápas mohli přímo na stadionu sledovat pouze děti. Ti aktivně fandili a pískali, když Glen Kamara opouštěl po 2. žluté kartě hřiště. Je z toho diplomatická aféra, protože Rangers tvrdí, že celé Česko je plné rasistů.

„Já osobně budu určitě tlačit věci tímto směrem, aby se to řešilo. Stovky a možná tisíce lidí jsou zklamaní a frustrovaní, protože tyhle věci se vrací čím dál častěji. Bohužel tresty za něco takového jsou zatím stále nedostatečné. Už včera v noci jsem říkal, že se musí udělat mnohem víc, aby se tyto věci vymýtily," apeloval Gerrard.

Zajímavostí je, že trenér Gerrard se v Praze před novináři přiznal, že si žádného rasistického chování na tribunách během zápasu nevšiml, protože se plně soustředil na dění na hřišti.

„Teď už ale všechno vím. Znovu jsem si se zvukem zápas pustil a sám jsem překvapen, že jsem si toho během hry nevšiml," ujišťoval kouč později.

„S Glenem jsem si už stihl promluvit, ale obsah rozhovoru zůstane mezi námi. Glen je v pořádku. Jsem si jistý, že je stejně zklamaný jako já." dodal.

Celá záležitost zašla tak daleko, že ministr zahraničí Jakub Kulhánek si na pondělí předvolal britského velvyslance a společně budou konflikt řešit. Chování Rangers kritizují i další čeští politici, kteří prohlášení skotského týmu považují za absurdní.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Nejnovější články