Zpět na » Evropská liga » Zraněný Harry Maguire bude stát Manchester United prvenství v Evropské lize

Evropská liga - Zraněný Harry Maguire bude stát Manchester United prvenství v Evropské lize

Zraněný Harry Maguire bude stát Manchester United prvenství v Evropské lize © skysports.com - Harry Maguire

5

Líbilo se

14.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE V letošní sezoně často kritizovaný, ale pro defenzivní hru United nepostradatelný, Harry Maguire bude chybět Red Devils v klíčovém utkání finále Evropské ligy s Villarrealem a ligový zápas s Reds naznačil, jak výrazná ztráta to bude. Podle fotbalových expertů dokonce rozhodující. Rázem se ze španělského klubu vedeného specialistou na Evropskou ligu stává favorit.

Harry Maguire o berlích a v obraně Victor Lindelöf společně s Ericem Baillym jsou pro řadu fanoušku United noční můrou. Prvně jmenovaný švédský obránce od svého příchodu na Old Trafford neprokázal dostatečné kvality pro to, aby stál na na postech, kde v minulosti působili Nemanja Vidić či Rio Ferdinand.


Stoperská dvojce v zápase s Liverpoolem nepřesvědčila. Naopak se podepsala od inkasované góly
(zdroj: twitter.com)

Jeho často zraněný partner ve stoperské dvojce je možná v obranné činnosti o několik levelů výše, ale potřebuje vedle sebe dirigenta a někoho, kdo ho usměrní, a hlavně dohlédne na to, aby do všech situací nechodil bezhlavě a jako smyslů zbavený.

Statistiky hovoří jasně. Lepšího obránce Manchester United v letošní sezoně v kádru nemá
(zdroj: skysports.com)

Přitom to byl zápas s Aston Villou v době, kdy by si Red Devils s přehledem měli pohlídat druhé místo v ligové tabulce s tím, že budou dostatečně rotovat kádr a nechat klíčové opory odpočívat. Maguire toho však letos odehrál příliš a našlo by se několik zápasů, ve kterých být nemusel, nebo alespoň ne celých 90 minut.

Více vrásek na čele legendy Rudých ďáblů

Pro Solskjaera to bohužel není poslední problém, jemuž bude čelit. Absence kapitána má zásadní vliv na celkovou defenzivní hru klubu, která je spojená i se dvěma obrannými záložníky Fred/McTominay. Brazilský defenzivní záložník hraje pravděpodobně nejlepší sezonu na Old Trafford, ale nevyhýbá se mu kolísání formy. Jako příklad lze opět vzít zápas s Liverpoolem, kde nečelil té nejsilnější záloze, ale i tak nepodal dostačující výkon.


Oba střední záložníci United budou ve finále pod obrovským tlakem (zdroj: manchestereveningnews.co.uk)

Scott McTominay měl být novým Darrenem Fletcherem, ale na to si ještě pár let počká. Ve spolupráci s Fredem působí v záloze jako ztracený a mizí i jeho občasné góly, které se v moderním fotbale od záložníka na jeho postu očekávají. Při jeho aktuální formě si říká o lavičku. Na ní však nesedí nikdo, kdo by byl lepší variantou.

Mohlo by být i hůře

United čeká v závěru sezony ještě domácí zápas s Fulhamem a poslední odehrají na hřišti Wolves. V ideálním případě by stačilo porazit bez formy hrající a sestupující Cottagers. Zápas s Vlky by už byl jen formalitou a s klidným svědomím by Solskjaer mohl postavit hráče z lavičky a mladíky. Dle probíhající sezony je však více než pravděpodobné, že do obou zápasů nakoukne letos nepostradatelný Bruno Fernandes.

V současnosti největší noční můra fanoušků Red Devils - zraněný Bruno Fernandes (zdroj: dailystar.co.uk)

A teď si představme jeho dlouhodobé zranění. Penaltu by za něj dokázali zahrát Pogba či Rashford. Co se však týká tvorby hry, byla by to pro Manchester konečná. Plán B při absenci v současnosti nejlepšího kreativního záložníka ligy nikde v Solskjaerově poznámkách neexistuje. Na jeho post by se mohl přesunout již jmenovaný Pogba, ale ten letos se svými statistikami za Portugalcem výrazně zaostává. Lepší variantou by byl třeba zkušený Juan Mata. Tomu však při svém věku chybí rychlejší reakce při kombinaci či Brunova přesnost v zakončení.

Jaká jsou možná řešení krize v obraně?

Ole Gunnar Solskjaer dobře ví, jakému stylu hry bude ve finále čelit. United sice letos svědčí inkasovat první gól, jelikož většinu takových zápasů otočí. Anglické ligové kluby však nejsou Villarreal a nevede je Unai Emery, který dobře ví, jak vyhrát Evropskou ligu.

Red Devils v tomto případě nesmí chybovat v obraně a inkasovat. Trpěl by tím zápas jako takový, jelikož španělský klub „zaparkuje autobus“, ale bylo by více než pravděpodobné, že by Villarreal utkání dotáhl do vítězného konce a možná si přidal i druhý gól z brejkové situace, v nichž dvojice Lindelöf/Bailly kompletně hoří.

Norský manažer se opře o sestavu z utkání s Liverpoolem. Otazníkem bude postavení McTominaye, který by mohl hrát hlouběji a více se věnovat čištění prostoru před nejistou dvojící stoperů. Mimo to by Solskjaer ještě mohl vsadit na Matiče. Ten na stejné pozici odehrál nespočet minut a jeho zkušenosti mohou být ve finále platné. Nedostatkem je však ztráta rychlosti a podpora útočné hry.

Další změny se nenabízí, pokud by tedy Nor nechtěl šokovat fotbalový svět nasazením Phila Jonese. Tak či tak rozhodnou finále chyby, k nimž vede nervozita a ta je nyní výrazně na straně United.

Kam dál?

Redakce / fotbalportal.cz, uefa.com, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články