Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Robert Lewandowski ukončil reprezentační kariéru. Důvodem je ztráta kapitánské pásky

Robert Lewandowski ukončil reprezentační kariéru. Důvodem je ztráta kapitánské pásky

Robert Lewandowski ukončil reprezentační kariéru. Důvodem je ztráta kapitánské pásky © iconsport.photo - Robert Lewandowski

0

Líbilo se

09.06. - Robert Lewandowski je suverénně nejlepším hráčem polské fotbalové historie, hráčem s nejvíce starty za národní tým i góly. Každý jeden postup na velký turnaj šel za ním. Nyní ale končí. Trenér Probierz mu sebral kapitánskou pásku, a Lewandowski vzkazuje, že pod tímto trenérem hrát nebude.

Roberta Lewandowskiho jsme poprvé v polské reprezentaci mohli vidět v roce 2008, kdy začal dávat góly za Lech Poznaň. Od té doby odehrál už 158 zápasů a vstřelil 85 gólů. Je nejlepším polským hráčem historie, a jedním z nejlepších sportovců historie našich sousedů, a opravdu mě nenapadá nikdo, kdo z Poláků by měl takový vliv na sportovní svět jako právě současný útočník Barcelony. Když se Polsko dostalo na nějaký velký turnaj, bylo to v kvalifikaci přes to, jak Lewandowski střílel. V boji o Euro 2016 dal gólů 13, v boji o mistrovství světa v Rusku 16. Do Kataru se Polsko dostalo díky Lewandowskiho 11 gólům.

Zasloužený odpočinek?

O to větší teď přichází velká rána nejen pro reprezentaci, ale pro celou zemi. Robert Lewandowski totiž oznámil, že v reprezentaci končí. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. Robert Lewandowski se omluvil z kvalifikačních duelů s Moldavskem a Finskem, což je zřejmě pochopitelné. Lewandowski v 36 letech odehrál v sezóně 52 zápasů, sezóna byla extrémně náročná. Právo na odpočinek tu asi je, zvlášť v tomto věku. Pro Polsko je jeho absence citelná, ale je tu spousta kvalitních útočníků, kteří ho mohou nahradit alespoň částečně. Asi to není úplně ideální, ale odůvodnit se to dá. To si ale nemyslí právě kouč Michal Probierz.

Lewandowski končí

Probierz Lewandowskimu sebral kapitánskou pásku, údajně bez vysvětlení. Novým kapitánem je Piotr Zielinski, záložník Interu Milán s 99 reprezentačními zápasy. Asi logická volba, pokud nechtěl dále mít jako kapitána Lewandowskiho. Ikonický střelec to ale dobře nevzal. Ze svého odpočinku se do reprezentace nevrátí do té doby, než nebude odejit kouč Probierz. Otázkou je, jestli se vrátí následně, protože nikdo neví, jak dlouho bude 52letý kouč u kormidla. V Polsku jsou s ním ale poměrně spokojení. Dobrý bodový průměr, výsledky nejsou špatné, navíc tu je ta spolupráce už celkem dlouho. Je ale klidně možné, že pro federaci bude hlavní Lewandowskiho setrvání. Nového trenéra najdete, ale Lewandowskiho nenahradíte. Je to hlavní tvář polského nároďáku, a tohle je prostě obrovská rána.

Přečtěte si také: Lamine Yamal odehrál nejhorší zápas kariéry. Cristiano Ronaldo ho ale brání

Robert Lewandowski a Michal Probierz

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články