Zpět na » Ostatní » Matthijs de Ligt: Z obránce budoucnosti náhradníkem v klubu i reprezentaci

Matthijs de Ligt: Z obránce budoucnosti náhradníkem v klubu i reprezentaci

Matthijs de Ligt: Z obránce budoucnosti náhradníkem v klubu i reprezentaci © iconsport.photo - Nizozemský obránce de Ligt na tiskové konferenci

0

Líbilo se

24.06. - Komplikovaná sezóna nizozemského obránce de Ligta se neobrací v lepší ani v dresu národního týmu. Po potížích na klubové scéně připadla čtyřiadvacetiletému obránci okrajová role i na evropském šampionátu, kam se ho sice trenér Koeman rozhodl povolat, na hřiště jej ale zatím nepustil. Matthijs de Ligt nelehkou situaci rozebral v rozhovoru s novináři a připustil, že ji konzultuje také s psychologem.

Matthijs de Ligt v letošní bundesligové sezóně zasáhl do 22 zápasů ve kterých vstřelil dvě branky. Na obránce možná slušná porce, ne ovšem pokud se bavíme o nizozemském reprezentantovi, který ještě před několika lety platil za jednu z největších nadějí evropského fotbalu a z Juventusu odcházel do Bayernu za bezmála 70 milionů eur.

V době svého mládežnického působení v Ajaxu sbíral jedno ocenění za druhým a mimo jiné se stal: nejmladším kapitánem ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů, držitelem titulu Johan Cruijff Prize, Golden Boy, talentem roku nizozemské ligy, nejmladším kapitánem Ajaxu a nejmladším nizozemským hráčem, který zasáhl do evropských pohárů.

De Ligt spolupracuje s psychologem, aby hodil neúspěšnou sezónu za hlavu

Obrovský talent se světovým přesahem z Ajaxu odkoupil Juventus a po třech letech prodal Bayernu. Nutno říci, že již v Turíně výkony mladého obránce byly nevyrovnané a po odchodu do německé ligy pokračují.

Navzdory tomu jej Ronald Koeman povolal na Euro 2024 s nizozemskou reprezentací, ale zatím mu nedal k dispozici ani minutu. Trenér Oranjes dává přednost Virgilu Van Dijkovi, ale také Stefanu de Vrijovi, což se de Ligtovi nelíbí.

Některé chvíle mohou být těžké a promluvit si o tom s někým může pomoci. Cítím se pak lehčí a energii mohu prodat na hřišti místo toho, abych ji ztrácel negativním myšlením,“ popsal de Ligt svou současnou situaci i to, že pravidelně spolupracuje i s psychologem. Prožitek zápasu z lavičky totiž není identický. „Můžete být šťastní i když jste náhradník, ale řekněme, že cítíte méně určitých pocitů a ani výhra nemá tu stejnou chuť.

Matthijs de Ligt se ale nevzdává a doufá, že se pro něj něco změní. „Začátek sezóny nebo velký turnaj je vždy dobrý pocit, ale důležitý je konec, abyste viděli, jak daleko jste došli. Proto zůstávám klidný, mám pocit, že se během Eura něco stane a to mi umožní dokázat, že jsem stále důležitým hráčem.“

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články