Zpět na » Ostatní » Serhiy Rebrov: Důležitá výhra pro tým i zemi

Serhiy Rebrov: Důležitá výhra pro tým i zemi

Serhiy Rebrov: Důležitá výhra pro tým i zemi © iconsport.photo - Radost ukrajinských fanoušků

0

Líbilo se

22.06. - EURO 2024: Slovensko vkročilo mnohem lépe do zápasu s Ukrajinou a vytvořilo si hned několik slibných šancí, ze kterých padl také první gól. Střelecky se opět prosadil hráč Slavie, Ivan Schranz. Bohužel pro něj, tento gól nebyl vítězný, a Ukrajinci úspěšně otočili zápas ve svůj prospěch. Skupina D se nám hezky zamotává.

EURO 2024: Ohlasy aktérů

Trenér Slovenska, Francesco Calzona: „ Byl to těžký zápas. Jsem spokojený s některými situacemi, s jinými ne, ale jsem spokojený
s výkonem týmu. Nemůžu obviňovat své svěřence, první poločas jsme byli lepší. Ukrajina má výbornou kvalitu, což deklaruje postavení ve FIFA žebříčku o 20 míst před nama. Uděláme vše pro to, abychom postoupili dále.”

„Když jsme vedli, byla to dlouhá cesta k celkovému vítězství. Hráli jsme proti velmi silnému soupeři. Jsem spokojený s výkonem na své kluky. Soupeři jsme povolili pouze 30 minut, což se nám vymstilo.”

Střelec Slovenska, Ivan Schranz: „Začali jsme dobře, ale s přibývajícím časem jsme odpadali. Ukrajincům jsme nechali příliš mnoho prostoru, aby mohli podniknout své protiútoky. Je to škoda. Čeká nás třetí zápas, ale pořád jsme ve hře.”

Slovenský kapitán, Milan Škriniar: „První poločas byl v pořádku, ale ve druhém jsme neplnili instrukce. Takto nemůžeme hrát. Jsme znechuceni; představovali jsme si to jinak, ale všechno je otevřene.”

Ivan Schranz


Trenér Ukrajiny, Serhiy Rebrov: „Jsem hrdný na hráče. Reagovali jsme velmi dobře po inkasované brance. Hráči, kteři střídali, zlepšili naši hru. Nejdůležitější však bylo, že jsme ukázali týmového ducha. Šli jsme si za změnou výsledku a zasloužii jsme si vyhrát.”

„Proti Rumunsku jsme předvedli strašný výkon, teď to byla jiná písnička. Tato výhra je velmi důležitá pro tým
i zemi, ale nyní se potřebujeme soustředit na další zápas.”

Hráč zápasu, Mykola Shaparenko: „Dostali jsme velkou lekci v prvním zápase proti Rumunsku a my se
z něj dnes poučili. Mohli jste vidět velkou mentální sílu. Následovali jsme pokyny trenéra a jeho nápady. Jsem opravdu hrdý.”

Mykola Shaparenko


Přečtěte si také: Luis de la Fuente: Jsme nejlepší tým na světě

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články