Zpět na » Ostatní » Luis de la Fuente: Jsme nejlepší tým na světě

Luis de la Fuente: Jsme nejlepší tým na světě

Luis de la Fuente: Jsme nejlepší tým na světě © iconsport.photo - Radost italských hráčů

1

Líbilo se

21.06. - Ve včerejším šlágru EURO 2024 zvítězilo dominantním výkonem Španělsko nad Itálií 1:0. Skóre mohlo být daleko větší, nebýt skvělého Donnarummy. Španělský trenér prohlašuje o svém týmu, že je nejlepší na světě. Jeho protějšek si je vědom nedostatků.

EURO 2024: Ohlasy aktérů

Trenér Itálie, Luciano Spalletti: „Byla tam obrovská propast. Španělé nás neustále roztahovali, což nám neumožnilo dostat se do hry a způsobovalo nám to problémy. Nebudu chodit okolo horké kaše - skóre mohlo být daleko vyšší.”

„Byli jsme příliš zběsilí, hráli jsme balón přes jejich vršek obrany. Když jsme vyhráli balón zpátky, bojovali jsme s držením míče. Když vyhráli oni míč, bojovali jsme s návratem zpátky. Bojovali jsme s jejich protiútoky, ale také jsme udělali velmi laciné chyby a špatné náhry, což si nemůžeme dovolit.”

„Španělsko dlouhodobě patří mezi nejlépe hrající týmy na světě, každý tým by tak rád hrál. Je velmi důležité, aby si mí hráči uvědomili, jak důležité je nehrát tak hluboko proti týmům jako Španělsko.”

„Všechno nám trvalo, byli jsme pomalí, to byl ten důvod, proč jsme prohráli. Potřebujeme hrát jako tým, což jsme v tomto zápase nebyli. Dnes jsme hráli pouze posledních dvacet minut,” považuje italský kouč za rozhodující faktor v prohraném zápase.

„Pokud někteří hráči nemohou ze sebe vydat to nejlepší, zápas je poté těžsí. Španělsku jsme to usnadnili
i tím, že hráči nebyli v optimální kondici,”
uvedl jako důvod, proč nebyli schopní konkurovat Španělům.

Italský obránce, Andrea Cambiaso: „Byl to těžký zápas. Mají výborný tým a prokázali, že jsou silnější než my. Je to škoda, musíme se dát dohromady a čeká nás zápas s Chorvatskem. Všechno se může změnit.”

„Španělé vstoupili do zápasu ve větším tempu než my, což se ukázalo jako rozhodující faktor. Byli chytřejší. Ale jak jsem řekl předtím, všechno se může změnit. Musíme načerpat energii a odehrát dobrý zápas proti Chorvatsku.”

Italský brankář, Gianluigi Donnarumma: „Abych byl upřímný, nezáleží mi na zákrocích - doufal jsem v jiný výsledek a výkon. Zkazili jsme příliš mnoho jednoduchých přihrávek a neměli jsme potřebnou kvalitu. Španělé nás za to potrestali.”

Nespokojený Luciano Spalletti


Trenér Španělska, Luis de la Fuente: „Jsem velmi pyšný na výsledek i způsob, jakým jsme dosáhli výhry. Turnaj je stále na začátku a každý další zápas bude těžší. Je zde spousta týmů, které chtějí vyhrát titul.”

„Žádný tým není lepší než my, ale musíme pokračovat ve tvrdé práci. Potřebujeme se zlepšit, zůstat nohama při zemi a nepolevit.”

„Myslím si, že to není jen o svěžesti. Fotbal není pouze o fyzické připravenosti, ale také o taktice a technice. Myslím si, že jsme dominovali ve všech aspektech. Itálii respektuji a vím, že měli nějaké potíže, ale my jsme předvedli velmi solidní výkon,” komentoval dnešní výsledek.

Dnešní zápas podali jeho svěřenci zřejmě nejlepší výkon pod jeho vedením. „Ano, myslím si, že to byl nejlepší výkon mých svěřenců. V Lize národů jsme podali také solidní výkon proti Itálii, ale toto byl opravdu dominantní výkon. Myslím si, že jsme momentálně nejlepší tým na světě.”

Hráč zápasu, Nico Williams: „Zápas nám vyšel a mí spoluhráči mi pomohli. Situace jeden na jednoho, jsou mou silnou stránkou. Pokud obejdete zadáka hned napoprvé, všechno je poté snazší.”

„Myslím si, že toto byl můj nejkomplexnější výkon za Španělsko a doufám, že se od něj mohu odrazit, abych mohl maximálně pomoci týmu. Držení míče je má slabina, ale snažím se na ní zapracovat. S dnešním výkonem jsem spokojený.”

„Jsem maximálně soustředěný na celé EURO, a dělam vše, co je v mých silách. Vždycky jsem snil být součástí týmu na takové úrovni. Mít možnost hrát na EURO a ještě k tomu vyhrát ocenění za nejlepšího hráče utkání.

Nico Williams


Přečtěte si také: Matjaž Kek: Jsem na svůj tým hrdý. Proti Anglii necháme na hřišti všechno

David Mikoška / fotbalportal.cz

Nejnovější články