Zpět na » Ostatní » Olivier Giroud po Euru 2024 ukončí reprezentační kariéru

Olivier Giroud po Euru 2024 ukončí reprezentační kariéru

Olivier Giroud po Euru 2024 ukončí reprezentační kariéru © iconsport.photo - Olivier Giroud

1

Líbilo se

24.05. - Za sebou nechal jména jako Thuerry Henry, David Trezeguet nebo Michel Platini. Je mistrem světa a z dalšího turnaje má stříbro. Olivier Giroud má za sebou fantastickou reprezentační kariéru. Ta se ale chýlí ke konci. Zkušený útočník, nejlepší střelec francouzské historie se po Euru 2024 s reprezentací rozloučí.

Olivier Giroud je obrovskou, leč celkem podceňovanou postavou nejen francouzského, ale i evropského fotbalu. Ať už pálil za Montpellier, Arsenal, Chelsea nebo nyní AC Milán, všude ty góly dával a byl důležitý. Arsenal až po jeho ztrátě zjistil, komu se to celou dobu vysmíval. Jeho maximem sice bylo ve velkých klubech 16 gólů, ale byly to důležité góly. Giroud vystoupil vždy ve chvílích, kdy to bylo potřeba nejvíce. Vedle Zlatana Ibrahimoviče hned ve své první sezóně u Rossoneri vyhrál Scudetto. Letos pak ve 37 letech vstřelil 14 ligových gólů, na dalších 8 přihrál. Super čísla. S Evropou se ale rozloučí.

Přestože nyní nafotil nové dresy AC Milán, už má podepsáno v Los Angeles FC v MLS. Tam se reálně může stát vyzyvatelem Luise Suaréze a dalších. Když vidíme, co předváděl v tomhle věku v Serii A, MLS pro něj bude hračkou vzhledem ke kvalitě obránců. Ještě, než ale odstartuje svou cestu do Kalifornie, představí se v dresu Francie na Euru 2024. V nominaci nemohl chybět. Už tu jsou lepší volby, ale Giroud je takovou osobností, že bude prospěšný tak jako tak, i kdyby za sebou měl zlou sezónu. Didier Deschamps ho provází vlastně celou reprezentační kariérou.

Giroudův konec

A během ní Giroud vstřelil během 121 zápasů 57 gólů, což z něj dělá vůbec nejlepšího střelce dějin francouzské reprezentace. Za sebou nechal Platiniho, Henryho a další. Na to, že nikdy nešlo vyloženě o toho nejlepšího z nejlepších, je to něco úžasného. Stal se mistrem světa v Rusku, v Kataru bral stříbro. Na dalším turnaji už ho ale neuvidíme. Euro 2024 pro něj bude poslední, a následně svou bohatou reprezentační kariéru ukončí a místo přenechá mladším. Hlásí se třeba Jean-Philippe Mateta z Crystal Palace, u nějž nechápu, proč není v nominaci. Francie má z čeho vybírat. Aby ale někdo nahradil Girouda, to nebude jen tak.

Olivier Giroud

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články