Zpět na » Serie A » Mats Hummels bude bez smlouvy. Zájem má Juventus a AC Milán

Mats Hummels bude bez smlouvy. Zájem má Juventus a AC Milán

Mats Hummels bude bez smlouvy. Zájem má Juventus a AC Milán © iconsport.photo - Mats Hummels

0

Líbilo se

25.05. - Mats Hummels má za sebou vynikající sezónu. Byl mužem zápasu v obou dvou semifinálových duelech s PSG v Lize mistrů a finálová účast je z velké části jeho zásluhou. Na příští sezónu ale nemá smlouvu a dost možná bude volným hráčem. O velezkušeného stopera má údajně zájem hned několik velkoklubů z Itálie. Mezi nimi má jít o Juventus a AC Milán.

Mats Hummels je odchovancem Bayernu Mnichov. Drtivá většina jeho kariéry je však spojena s největším rivalem Bayernu, a to s Borusiií Dortmund, kam zamířil v roce 2008. Okamžitě se stal oporou a během zlatých let, kdy se vyhrály 2 tituly a hrálo se finále Ligy mistrů, patřil mezi největší hvězdy a oblíbence tribun. Reputace se mu však trochu pokazila návratem do Bayernu v roce 2016 za 36 milionů eur. Po 3 letech se ale stejně za 30 vracel a od té doby je stále oporou. Kdo ho posílal do starého železa, ten letos asi lituje.

Zpět ve formě

Jeho výkony dokonce přinutily Juliana Nagelsmanna po dlouhé době vzít Hummelse do reprezentačního mužstva. Osobně jsem si myslel, že ho nominace na Euro 2024 nemůže minout, ale mýlil jsem se, minula. Zvláštní je to pak především vzhledem k tomu, co Hummels předváděl proti PSG v semifinále Ligy mistrů. Mužem zápasu byl zvolen v obou dvou zápasech a Borussia mu z velké části vděčí za finálovou účast. Právě finále s Realem Madrid pro něj klidně může být posledním zápasem v klubu. Končí mu smlouva a že by měl prodloužit, o tom se nikde nemluví.

Odejde Hummels do Itálie?

Při rozlučce Marca Reuse zůstal sedět u branky opřený o tyč a brečel. Jako kdyby sám věděl, že i pro něj to byla rozlučka s klubem. Je mu 35 let a stále na to má. Zájem o něj v případě konce bude nejen z MLS a Arábie, což je logické, ale údajně je tu zájem i z velkých italských klubů, které mají zálibu v podpisu vysloužilých evropských hvězd a většinou to vychází. Mezi zájemci má být Juventus a také AC Milán. Ten se totiž loučí se Simonem Kjaerem a zkušený lídr by přišel novému kouči určitě vhod. Ohledně Hummelse zatím není jasného vůbec nic.

Mats Hummels

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články