Zpět na » Ostatní » FK Crvena zvezda: Tým, který překonal rekord Realu Madrid a doma neprohrál ligový zápas 7 let

FK Crvena zvezda: Tým, který překonal rekord Realu Madrid a doma neprohrál ligový zápas 7 let

FK Crvena zvezda: Tým, který překonal rekord Realu Madrid a doma neprohrál ligový zápas 7 let © iconsport.photo - Tým z Bělehradu slaví

0

Líbilo se

17.05. - Bělehradský klub Crvena zvezda dosáhl historického milníku, když doma neprohrál ligový zápas sedm let. Překonali rekord Realu Madrid, který odolával více než půl století. Jak se jim to podařilo a co to znamená pro srbský fotbal?

Crvena zvezda, jeden z největších fotbalových klubů v Evropě, zaznamenala neuvěřitelný úspěch, když doma neprohrála ligový zápas již sedm let. Poslední porážku na domácím hřišti utrpěli 1. března 2017, kdy podlehli týmu Voždovac 2:3. Od té doby odehráli 130 ligových utkání na stadionu Rajka Mitiće bez jediné prohry.

Real Madrid překonán

Tento počin jim umožnil překonat dlouholetý rekord Realu Madrid, který mezi lety 1957 a 1965 neprohrál na domácím stadionu Santiago Bernabéu 121 ligových zápasů. Crvena zvezda tak nyní drží nový evropský rekord v této kategorii.

Trenér Vladan Milojević zdůraznil význam tohoto úspěchu: "Od mého příchodu byla vytvořena negativní atmosféra proti nám. Opakuje se stejný příběh jako před několika lety - že titul je zmanipulovaný, že jeden klub je utlačován, že stát mu nepomáhá, pomlouvání prezidenta, vytváření hnutí jen proto, aby to vypadalo, že někdo je ohrožen a někdo jiný privilegovaný. Pokud by nám to bylo darováno, ten scénář už jsme viděli. Nevím, co se nakonec stane."

Pochválil také své hráče a fanoušky: "Chvála našim fanouškům, mému klubu. Budeme bojovat. V současnosti jsme druzí. Ve hře je stále 40 bodů. Srbsko má co nabídnout. Srbský fotbal není tak špatný, jak je zobrazován. Podívejme se na pozitivní věci. Gratuloval bych svým hráčům za jejich hru, bojovnost, oddanost. Klobouk dolů před fanoušky."

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články