Zpět na » Ostatní » EURO 2024: UEFA mění pravidla. Jen kapitáni smí mluvit s rozhodčími, ostatním hrozí karty

EURO 2024: UEFA mění pravidla. Jen kapitáni smí mluvit s rozhodčími, ostatním hrozí karty

EURO 2024: UEFA mění pravidla. Jen kapitáni smí mluvit s rozhodčími, ostatním hrozí karty © iconsport.photo - respekt je důležitý

0

Líbilo se

16.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE UEFA oznámila zásadní změnu pravidel pro nadcházející Mistrovství Evropy, které se bude hrát v Německu. Od nynějška budou moci s rozhodčími komunikovat pouze kapitáni týmů. Tento krok má zlepšit komunikaci na hřišti.

UEFA se rozhodla zavést nové pravidlo. Podle nového pravidla budou pouze kapitáni týmů oprávněni přistupovat k rozhodčím během zápasů, zatímco ostatní hráči, kteří se k nim přiblíží s neúctou nebo nesouhlasem, budou napomenuti a hrozí jim karta.

Tento krok přichází po úspěšném rozšíření soupisky na 26 hráčů, které bylo poprvé zavedeno na minulém mistrovství Evropy v roce 2021 jako opatření proti dopadům pandemie COVID-19. Nové pravidlo, které má dlouhodobý charakter, si klade za cíl zlepšit obraz fotbalu a podpořit fair play. Tato změna pravidel bude vyžadovat, aby kapitáni zajistili, že jejich spoluhráči budou respektovat rozhodčího a nebudou ho obklopovat. Pokud hráč ignoruje roli kapitána a přistoupí k rozhodčímu s neúctou nebo nesouhlasem, bude napomenut. Pokud je kapitánem brankář, bude muset být určen hráč v poli, který tuto roli zastane.

Vyjádření předsedy KR UEFA

„Vysvětlovat rozhodnutí, když vás obklopuje 22 hráčů, je nemožné," řekl Roberto Rosetti, předseda Komise rozhodčích UEFA, v rozhovoru pro La Gazzetta dello Sport. „To může vést k problémům s komunikací. Žádáme všechny týmy, aby zajistily, že kapitán bude jediným hráčem, který bude mluvit s rozhodčím."

„Chceme rozhodčí se silnou osobností, kteří dělají i nepopulární rozhodnutí, ale také chceme, aby byli otevření a vysvětlovali, co je vedlo k určitým rozhodnutím. Dostávají hodně informací od VAR a jsme připraveni sdílet co nejvíce detailů s hráči a trenéry, aby lépe pochopili naše rozhodnutí. Chování fotbalistů a trenérů je klíčové. Během workshopu pro trenéry v dubnu se shodli, že jsou připraveni pracovat ve prospěch fair play. Tento krok je nezbytný pro udržení pořádku a respektu na hřišti," dodal Rosetti.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články