Zpět na » Ostatní » EURO 2024: UEFA změnila pravidlo, týkající se počtu hráčů. Kdy Hašek oznámí nominaci?

EURO 2024: UEFA změnila pravidlo, týkající se počtu hráčů. Kdy Hašek oznámí nominaci?

EURO 2024: UEFA změnila pravidlo, týkající se počtu hráčů. Kdy Hašek oznámí nominaci? © uefa.com - pohár pro vítěze

1

Líbilo se

05.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Před nadcházejícím evropským šampionátem. které bude v Německu, tak UEFA přinesla zásadní změnu. Výkonný výbod UEFA se rozhodl, že každý tým může mít nově na soupisce 26 hráčů. Počet se tedy zvedl o tři, kdy původně týmy mohly nominovat méně hráčů.

S blížícím se startem se vynořuje nová perspektiva, kterou přináší rozhodnutí UEFA zvýšit počet hráčů v kádrech týmů. Toto nové pravidlo může mít dopad na taktiku a strategii týmů, a to nejen na hřišti, ale i mimo něj. Povolení rozšířeného kádru umožňuje trenérům flexibilitu při výběru hráčů a zároveň snižuje tlak na rozhodnutí, která mohou být v případě omezeného počtu hráčů obzvlášť obtížná. Kromě toho poskytuje větší počet hráčů více možností pro rotaci a reakci na zranění či kartování hráčů, což může být klíčové zejména v pozdějších fázích turnaje.

I když se zdá, že tato změna přináší výhodu především pro větší týmy, kteří disponují širokým spektrem talentovaných hráčů, ve skutečnosti má pozitivní dopad na všechny účastníky turnaje. Rozšíření kádru umožňuje menším týmům přivést více hráčů a tím zlepšit svou konkurenceschopnost. Navíc, pro mladé hráče a talenty z menších lig může být účast na takto prestižním turnaji skvělou příležitostí k prezentaci svých schopností a k získání cenných zkušeností na mezinárodní úrovni.

Vyjádření UEFA a FAČRu

"Výkonný výbor UEFA dnes rozhodl zvýšit maximální velikost kádru týmů účastnících se Euro 2024 z 23 na 26 hráčů. FAČR prosazovala navýšení hráčů v nominaci od začátku a jsem rád, že všechna jednání vedla k tomu, že se tato změna podařila prosadit. Nejenom česká reprezentace nyní bude mít při nominaci přeci jenom více možností, což chtěl i trenér Ivan Hašek," prozradil předseda FAČR Petr Fousek

Co na to trenér Hašek?

"Nominace se rychle blíží, oznámíme ji už na konci května, a tímto rozhodnutím se otevřela nová místa pro další tři hráče. Jsem rád, že se tato změna podařila prosadit. I tak ale bude rozhodování o finální podobě týmu hodně těžké," prozradil Ivan Hašek podle webu fotbal.cz

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články