Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Skupina B. Kdo ovládne skupinu smrti?

Euro 2024: Skupina B. Kdo ovládne skupinu smrti?

Euro 2024: Skupina B. Kdo ovládne skupinu smrti? © iconsport.photo - Ferrán Torres

1

Líbilo se

14.05. - Euro 2024 už je skutečně za rohem. Do startu zbývá něco málo přes měsíc, a my si tak začneme představovat základní skupiny. Těch je 6, přičemž z ní postoupí 2 týmy a 3. celek půjde do speciální tabulky, odkud postoupí 4 nejlepší týmy ze třetích míst. Šance jsou velké. Vykopáváme skupinou B.

Skupina B

Itálie

Španělsko

Chorvatsko

Albánie

Skupinu B můžeme bez problémů označit jako skupinu smrti. Najdeme v ní totiž rovnou 3 tituly mistrů Evropy za poslední 4 turnaje a 2 medaile ze 2 posledních světových šampionátů. Do toho připočtěme Albánii, která v kvalifikaci vytřela podlahu s Lewandowskiho Polskem a vyškolila i naší reprezentaci. Španělsko, Chorvatsko, Itálie a Albánie, to opravdu vypadá jako smrtící koktejl. V této skupině nebude pro žádného soupeře jediný jednoduchý zápas.

Napraví si Itálie reputaci?

Itálie se nedostala na 2 poslední šampionáty. Vzhledem k tradici a jménu italského fotbalu je to skutečně pořádná ostuda. Alespoň to dokázala zlatě napravit na posledním turnaji, kdy získala po penaltách s Anglií zlato, ale následně opět nepostoupila na mistrovství světa a ani v kvalifikaci nebyla nejjistější a v nejlepší formě. Luciano Spalletti bude mít na tomto turnaji ohromně těžký úkol.

Vsadíte na Itálii, že vyhraje Euro 2024? Doporučujeme vsadit u Betano CZ, kde můžete využít štědrého uvítacího bonusu a zvýšit tak své výhry na Euro 2024.

Itálie střídá úspěchy s výbuchy

Největší hvězda skupiny

Za největší hvězdu skupiny musíme stejně jako ve skupině A označit ikonu Realu Madrid. Luka Mdorič se totiž po tomto turnaji dost možná rozloučí s reprezentací. Se vším respektem k Bobanovi, Kovačům nebo Šukerovi, Chorvatsko nikdy nemělo lepšího hráče než Luku Modriče a jeho loučení bude velkolepé. Na tomto turnaji to bude mít složité už jen s postupem ze skupiny, ale Chorvatská bojovná srdce budou Modriče jako svého kapitána na posledním velkém turnaji nadnášet a stát se může cokoliv.

Luka Modrič

Koho sledovat?

Lamine Yamal na Euro 2024 pojede jako adept na ocenění pro nejlepšího mladého hráče šampionátu. Klenot z Barcelony je v reprezentačním dresu hodně produktivní, a tak se od něj dost očekává. Je navíc dost možné, že 16letého křídelníka uvidíme v základní sestavě. Od začátku totiž hrál vždy v posledních zápasech, kdy mu sekundoval Nico Williams z Bilbaa, na nějž jsem osobně také moc zvědavý.

Ideální sestava skupiny: Donnarumma - Carvajal, Scalvini, Gvardiol, Grimaldo - Barrella, Rodri, Modrič - Yamal, Morata, Uzuni

Lamine Yamal

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články