Zpět na » Ostatní » Brazílie s předstihem odhalila nominaci na Copa América

Brazílie s předstihem odhalila nominaci na Copa América

Brazílie s předstihem odhalila nominaci na Copa América © iconsport.photo - Vinícius Jr.

1

Líbilo se

10.05. - Pro evropské fotbalové fanoušky bude toto léto Copa América zase tak nějak ve stínu Eura, což je pochopitelné. Bude se ale také jednat o skvělý turnaj a zejména pak Brazílie na něj pojede skutečně naštvaná po rocích bez úspěchu. A celkem překvapivě už teď ohlásila finální nominaci. Po dlouhých letech bude Selecau ze zdravotních důvodů chybět Neymar.

Brazílie nedávno změnila trenéra. Prozatímní kouč Fernanda Diniz na lavičce díru do světa neudělal, naopak to byla výsledkově bída, a nebylo divu, že se federace rozhodla urychleně jednat. Nevyšlo to s Ancelottim, a tak Selecao převzal Doríval Junior. Zkušený kouč rovnou pojede s národním týmem na Copa America. Brazílie na nějaký větší úspěch čeká opravdu dlouho. Mistrem světa nebyla od roku 2002, Copa America naposledy patřila Brazilcům sice v roce 2019, ale od té doby je to opravdu šlapání vody a nikomu to nechutná. Tenhle turnaj by to tak měl změnit. Stejně jako v roce 2019 na něm bude chybět Neymar. To se ale zranil před turnajem, jeho současná absence už je dlouhodobější.

Brazilská nominace

Brankáři - Dorival Junior na turnaj veze 3 velká jména. Jedničkou by měl být bezpochyby Alisson Becker. Gólman Liverpoolu má v brazilském národním týmu vyšší postavení než druhy gólman Ederson. Tak to prostě je a většinou toho nikdo nelituje. Tahle sezóna je z jeho strany poznamenaná zraněním, navíc asi sám čekal více trofejí s Liverpoolem, a o to více by mohl mít motivace na velkou reprezentační trofej. Pro Selecao jen a jen dobře. Ederson je každopádně výborným zástupem, stejně tak Bento, který pro zranění dvou výše postavených gólmanů odchytal minulý sraz a prodal se. V létě by měl mladý gólman z Paranaense podepsat v Evropě.

Alisson

Obrana - Když se podíváme na jména v brazilské obraně, asi nám dojde, kde je dost možná největší brazilská slabina. Jsou to kraje obrany, na něž opravdu Brazílie trpí. Naopak tu jsou ale fantastická jména doprostřed obrany. Uzdravený Eder Militao, hvězda Arsenalu v podobě Gabriela a také reprezentační kapitán Marquinhos. Je tu i další zkušenost v podobě Danila, který může hrát i na kraji obrany. To samé platí o Lucasi Beraldovi, mladé posile PSG. Na kraji pak může zazářit Yan Couto. Jinak se to opravdu nechytá na zbytek mužstva.

Eder Militao

Záloha - Moc jmen čistě do zálohy Doríval s sebou nevzal. Spoléhat se bude především na rozmanitou a početnou ofenzivu. Brazílie pak čistě žádného středopolaře světové úrovně nemá. I tak je ale pro Copa América tato nominace více než silná. Bruno Guimaraes, Douglas Luiz a Joao Gomes budou více řešit defenzivní stránku hry, kdy zřejmě budou hrát dva z těchto tří a před nimi uvidíme Lucase Paquetu, jemuž bude záda krýt Andres Pereira. Více jmen už v nominaci ze zálohy nemáme. Mělo by to stačit, je to kvalitní dost.

Bruno Guimaraes

Útok - Pokud se podíváme na čísla Vinícia z reprezentace, aby se dostal na úroveň Neymara, musí se neskutečně zlepšit. Není to dobré a Rodrygo ho překonává. Tohle ale bude pro Vinícia velká šance. Měl by hrát právě s Rodrygem, přičemž na hrot útoku vzal Doríval i jejich budoucího spoluhráče z Realu Madrid Endricka a Evanilsona z Porta. Jeden z nich by měl být na turnaji jedničkou, pokud na hrot nepůjde Rodrygo. Duu křídelníků ze Santiaga Bernabeu pak budou krýt další velká jména jako Gabriel Martinelli, Raphinha, nebo od léta hráč Manchesteru City, Sávio.

Endrick

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články