Zpět na » Ostatní » Stane se Frank Lampard trenérem kanadské reprezentace?

Stane se Frank Lampard trenérem kanadské reprezentace?

Stane se Frank Lampard trenérem kanadské reprezentace? © iconsport.photo - Lampard na zápase Chelsea

2

Líbilo se

07.04. - NEPŘEHLÉDNĚTE Podle zpráv deníku The Telegraph, je dost možné, že uvidíme Lamparda na nadcházejícím Mistrovství světa ve fotbale v roce 2026. Bývalý legendární fotbalista je totiž nečekaný kandidát na pozici hlavního trenéra kanadské národní fotbalové reprezentace.

Frank Lampard, jeden z nejvýraznějších jmén ve světě fotbalu, se v poslední době objevil jako hlavní kandidát na vedení kanadského národního týmu před nadcházejícím Mistrovstvím světa v roce 2026. Kanada, jedna ze zemí pořádajících tento prestižní turnaj, hledá zkušeného trenéra, který by pomohl vést jejich mladý a talentovaný tým k úspěchu na mezinárodní scéně. Lampardova možná kariérní změna vyvolává pozornost nejen u fanoušků fotbalu, ale také u odborníků a analytiků, kteří spekulují o tom, jak by se jeho styl a zkušenosti mohly projevit ve vedení národního týmu. Přestože Lampard dosud nevyužil příležitost trénovat v zahraničí, jeho úspěchy jako hráče a trenéra v anglické Premier League mu poskytují silný základ pro případnou novou výzvu v Kanadě.

Lampard jako manažer

Lampard se stal trenérem Derby County v červnu 2018, což bylo jeho první manažerské angažmá. Ve své první sezóně vedl tým k účasti v play-off EFL Championship, kde se Derby County probojovalo až do finále, ale nakonec prohrálo s Aston Villou. I přes tuto neúspěšnou snahu v play-off se Lampardovi podařilo ukázat svůj potenciál jako trenér a vyvolat pozornost v anglickém fotbalovém světě. Jeho úspěch v Derby County byl jedním z faktorů, které vedly k jeho jmenování trenérem Chelsea FC v roce 2019. Následně se stal trenérem Evertonu FC v červnu 2021, ale i zde se setkal s problémy a byl odvolán v březnu 2022 kvůli špatným výsledkům. V roce 2023 byl na chvíli dočasným trenérem Chelsea poté, co byl Graham Potter odvolán.

Proč nikde netrénuje?

"Užívám si být s rodinou a doufám, že se něco objeví, co se mi bude zdát správné. Těším se, až budu zase pracovat, ale jak opakuji, užívám si rodinný život. Je to náročná práce, takže když jste mimo ni, je fajn si toho vážit kolem všech mých dětí. Miluji tuto práci. Rozumíte náročnosti moderní doby. Užíval jsem si všechny kluby, se kterými jsem pracoval. Byly to velké výzvy z různých důvodů. Rád pracuji s hráči, zlepšuji je a tým, tak uvidíme, co přinese," prozradil pro deník The Telegraph.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články