Zpět na » Ostatní » Mým snem je hrát na olympiádě, tvrdí Kylian Mbappé

Mým snem je hrát na olympiádě, tvrdí Kylian Mbappé

Mým snem je hrát na olympiádě, tvrdí Kylian Mbappé © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

22.03. - Není tajemstvím, že francouzská fotbalová federace by chtěla Kyliana Mbappého přivézt na domácí pařížské olympijské hry jako jednu z vůbec největších hvězd celých her a muže, jenž by měl Francii dovézt ke zlatým medailím. Mbappé nyní prozradil, že je jeho snem si na Olympiádě zahrát. Jenomže jak na to bude reagovat jeho budoucí klub?

Kylian Mbappé v létě opustí PSG. Ačkoliv zatím není oficiální, kde skončí, zřejmě je nám to všem jasné. Mbappého s největší pravděpodobností uvidíme na Santiago Bernabeu hrát po boku Jude Bellinghama, Vinícia, Rodryga a dalších v dresu Realu Madrid. Ještě před tím se však s Francií jako obrovský favorit vydá na Euro do Německa. Po tom, co Kylian Mbappé předvedl na 2 posledních světivých šampionátech se na něj bude pohlížet jako na někoho, kdo prostě musí uspět. A úspěch je jen jediný, a to zlaté medaile.

Bude Mbappé na olympiádě?

Jenomže to vůbec nemusí být to poslední, co Mbappé s Francií za léto stihne. Paříž bude pořádat Letní olympijské hry a po fiasku na poslední olympiádě v Pekingu, kde byl největší hvězdou asi André-Pierre Gignac, chtějí Francouzi přijet s co dost možná nejsilnějším týmem. Pokud se tedy na Euro nepodívají borci jako Gusto, Restes, Barcola a podobní, na olympiádu zřejmě povolávací rozkaz dostanou. A hlavní hvězdou a tváří celé francouzské olympijské výpravy by měl být právě Kylian Mbappé, jenž by byl jedním ze 3 hráčů, nad 23 let, kteří mají povolený start.

„Vždy jsem si chtěl zahrát na olympiádě a to se nezměnilo. Pokud si zahraji na Olympijských hrách, splní se mi sen. Ale pokud mi to nebude dovoleno, udělám, co se mi řekne. To rozhodnutí je ve finále jen na jedné osobě, a ta mi neřekla, jestli ano, nebo ne," řekl Kylian Mbappé o svém startu na hrách.

Tou jednou osobou klidně může být Florentino Peréz, prezident Realu Madrid. Mbappé údajně pokračuje v námluvách, vše jde správným směrem a blíží se to k podpisu. Sám si ale nemyslím, že po náročné sezóně Real Madrid podepíše takového hráče, pošle ho na Euro, kde zřejmě dojde daleko a následně ještě na Olympijské hry, kde to bude to samé. Stejně jako v Messiho případě to s Mbappého startem moc reálně nevidím.

Kylian Mbappé

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články