Zpět na » Ostatní » Francouzský prezident Emmanuel Macron by mohl znovu zasáhnout do kariéry Kyliana Mbappého

Francouzský prezident Emmanuel Macron by mohl znovu zasáhnout do kariéry Kyliana Mbappého

Francouzský prezident Emmanuel Macron by mohl znovu zasáhnout do kariéry Kyliana Mbappého © iconsport - Kylian Mbappé si přeje hrát na Olympiádě v Paříži

0

Líbilo se

22.03. - Kylian Mbappé je žádané jméno. Vypadá to, že poprvé v kariéře nebude oblékat dres francouzského klubu a zamíří do Madridu. O Realu se už teď říká, že by ho nepustil hrát na letní Olympiádu, tomu chce ale zabránit Emmanuel Macron. Francouzský prezident údajně znovu uvažuje o zapojení do budoucnosti Kyliana Mbappého. Macron již údajně hrál důležitou roli při podepsání nové smlouvy francouzského útočníka s Paris Saint-Germain v roce 2022. Tentokrát však nemá v úmyslu mu bránit v přestupu do Realu Madrid.

Mbappé se zdá být na cestě do Santiaga Bernabeu, ale před týdnem se začalo silně debatovat ohledně jeho účasti na Letních olympijských hrách v roce 2024 v Paříži. Mbappé vyjádřil přání být na hrách přítomen, Real Madrid zaslal dopis Francouzské fotbalové federaci a trenér Thierry Henry uvedl, že stále usiluje o získání Mbappého do olympijské reprezentace.

Kylian Mbappe | Biography & Facts | Britannica

Mbappé se údajně nechce o účasti se španělským klubem dohadovat, ale Macron může podle deníku AS pokusit se ovlivnit různé politické prvky, aby vyvíjely tlak, který by donutil Real Madrid hráče uvolnit. Nakonec ale poslední slovo budou mít přeci jen Los Blancos. Francie si přeje úspěšné olympijské hry, a s tím, že Atletico Madrid nechce uvolnit Antoina Griezmanna, existují obavy, že Henry nemusí mít k dispozici některé z nejlepších hráčů, aby získal zlatou medaili.

Obě strany argumentu jsou pochopitelné. Mbappé má šanci získat zlatou medaili ve svém rodném městě, když se blíží k vrcholu své fotbalové kariéry, což je jedinečná příležitost. Stejně tak po Mistrovství Evropy Real Madrid nechce vyčerpaného Mbappého bez dovolené přicházejícího do klubu pro svou první sezónu. Navíc budou chtít, aby Mbappé byl přítomen na jejich letní předsezónní americké tour, která by nepochybně přilákala spoustu publicity.

Nikolas Kočica /

Nejnovější články