Zpět na » Ostatní » Nastoupí Erling Haaland proti Čechům?

Nastoupí Erling Haaland proti Čechům?

Nastoupí Erling Haaland proti Čechům? © iconsport.photo - Erling Haaland

0

Líbilo se

22.03. - Už dnes večer se česká reprezentace při premiéře Ivana Haška představí proti Norsku v přátelském utkání. Pro české hráče i fanoušky to bude určitě výzva mimo jiné proto, protože změří síly s jedněmi z nejlepších hráčů světa v podobě Martina Odegaarda a Erlinga Haalanda. Byly tu ale pochybnosti o tom, zda Haaland nastoupí. Jak to tedy je?

Norský fenomén Erling Haaland dnes bude soupeřem českých fotbalistů při debutu Ivana Haška na reprezentační lavičce. Haaland během pár posledních let vyrostl v absolutní světovou špičku. Vždyť dnes večer bude Holeš, Krejčí nebo Hranáč bránit borce, co reálně ohrozil Lionela Messiho v zisku Zlatého míče po tom, co vyhrál mistrovství světa, během premiérové sezóny v Manchesteru City vyhrál treble a překonal velkou spoustu rekordů. I letos je to od Haalanda další galapředstavení, ačkoliv gólu ubylo a hlavně ubylo dobrých výkonů. I když ale Haaland nemá den, ke gólům se stejně dostane.

I v reprezentaci je to od něj velká paráda, ačkoliv Norové zatím jsou výrazně za očekáváním a na rozdíl od naší reprezentace se na Euru nepředstaví. Haaland má na kontě 29 zápasů a dal 27 gólů. Více už za Norsko dal jen Jörgen Juve, který dal před druhou světovou válkou 31 branek. Haalanda brzy čeká trhnutí rekordu. Před vzájemným duelem se však ale mluvilo o tom, že Haaland není úplně fit a není stoprocentní, že nastoupí. To by byla obrovská škoda. Přeci jen měřit se před Eurem s někým takovým, je pro české obránce velká věc a škola.

Bude hrát Haaland proti české reprezentaci?

Podle Fabrizia Romana je ale Erling Haaland k dispozici trenéru Solbakkenovi a dnes proti české reprezentaci nastoupí. Potvrdil to sám hráč i trenér, jenž je mimochodem otcem zimní posily pražské Sparty, Markuse Solbakkena.

I přes drobné kondiční potíže v posledních dnech s národním týmem, Erling Haaland nastoupí za Norsko. Potvrdil to sám hráč i trenér," napsal na svůj X účet Fabrizio Romano.

Erling Haaland

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články