Zpět na » Ostatní » Češi nastoupí proti Haalandovi s Odegaardem. Kdo na nás ještě čeká?

Češi nastoupí proti Haalandovi s Odegaardem. Kdo na nás ještě čeká?

Češi nastoupí proti Haalandovi s Odegaardem. Kdo na nás ještě čeká? © talksport.com - Erling Haaland

0

Líbilo se

20.03. - Ivan Hašek už v pátek večer zažije svůj debut na lavičce národního týmu. Zaujal nominací, která hodně omládla a po dlouhé době můžeme říct, že ohlasy byly spíše pozitivní. První soupeř ale nebude jednoduchý. V Norsku se utkáme s týmem, který táhne Martin Odegaard s Erlingem Haalandem, jedni z nejlepších hráčů planet. Na koho se kromě nich můžeme těšit?

Brankáři - Norskou jedničkou byl v kvalifikaci na Euro Orjan Nyland. Ten se po epizodě v Lipsku, kde jako dvojka zaskakoval, objevil v Seville, kde z branky dokonce vystrnadil Dimitroviče a podává celkem stabilní výkony. Je mu ale 33 let a kdo ví, jak dlouho si pozici udrží. Norsko má dále k dispozici 2 reprezentanty domácí soutěže, a to Egila Selvika a Matiase Dyngelanda. Že by ale šlo o kdovíjaké talenty, jenž by si brousili zuby na Nylandovo místo za pár let, to opravdu ne. Zatím jistota, do budoucna problém.

Orjan Nyland

Obrana - Defenzivu má Norsko celkem dost stabilní. Velkou jistotou už je nějakou dobu Leo Ostigard, stále celkem mladý stoper Neapole, jemuž v ideálním případě sekunduje Kristoffer Ajer, jenž je k dispozici i nyní. Pokud má zdravotní potíže, nahrazuje ho Strandberg, jenž ale v nominaci chybí. Na stopera je tak připravený mladý Daland ze Cercle Brugge a Hanche-Olsen. Na levé straně je tu připraven talentovaný Moller Wolf z Alkmaaru, ale jistotou je tu i Bjorkan, jehož si určitě pamatují z Bodo/Glimt fanoušci Bohemians. Stálicí je vpravo Ryerson z Dortmundu, jemuž stínuje Pedersen ze Sassuola.

Julian Ryerson

Záloha - Norsko hraje povětšinou se zálohou o 3 členech, přičemž vždy hraje jeden jako čistě ten defenzivnější, a to většinou Sander Berge, vedle nejž je kapitán Norska i Arsenalu Martin Odegaard. Právě s ním zřejmě budeme mít obrovské problémy. Tentokráte mu nepomůže Aursness z Benficy, ale je tu Patrick Berg z Bodo/Glimt, Hugo Vetlesen z Brugg a Kristian Thorstvedt ze Sassuola. Do středu zálohy trenér Solbakken, mimochodem otec Markuse Solbakkena ze Sparty, moc možností nemá. Útok to ale vše vyvažuje.

Martin Odegaard

Útok - Norská ofenziva je většinou klasicky s jedním hrotovým útočníkem a 2 křídly, přičemž na hrotu hraje samozřejmě největší hvězda v podobě Erlinga Haalanda, okolo něhož se hráči střídají. Povětšinou pak na pravém křídle hraje dobře známý kanonýr Sorloth, nebo třetí hroťák Strand Larsen. Tentokráte ale má trenér po čem sáhnout i na křídla, kde bude především Oskar Bobb, Guardiolův oblíbenec a Haalandův spoluhráč. V posledním kvalifikačním zápase se trefil Donnum z Toulouse, je tu zkušený Elyonoussi a také Sahraoui, jemuž se daří v Heerenveenu.

Erling Haaland

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články