Zpět na » Ostatní » Lionel Messi bude Argentině chybět na reprezentačním srazu

Lionel Messi bude Argentině chybět na reprezentačním srazu

Lionel Messi bude Argentině chybět na reprezentačním srazu © iconsport.photo - Lionel Messi

0

Líbilo se

18.03. - V posledním zápase Interu Miami ve Washingtonu D.C Lionel Messi chyběl pro drobné zranění. Aby ho měl Gerard Martíno k dispozici pro další zápasy, Messi se nakonec vzdává reprezentačních povinností. Vzhledem k tomu, že jde o přátelská utkání se Salvadorem a Kostarikou, je to logické. Messi ale není jedinou jihoamerickou hvězdou, která zůstane doma.

Lionel Messi se po výhře na světovém šampionátu v Kataru rozjel za dalšími vavříny. Argentina drtí kvalifikaci o mistrovství světa, kde jí porazila jen Núňezova Uruguay a v létě bude obrovským favoritem Copa América a kdo ví, třeba se Messiho dočkáme i na pařížské Olympiádě, ačkoliv je to za mě takřka vyloučeno. V reprezentačním dresu se po triumfu v Kataru konečně dostal na Maradonovu úroveň. Aktuálně je na 180 zápasech a 106 gólech. Brutální bilance Lionela Messiho. Výborná čísla má i po přesunu do Interu Miami.

Messiho zranění

Údajně ale měl v posledních týdnech zdravotní potíže, kvůli nimž nenastoupil už doma s Montrealem, trenér Martino ho poslal do odvety Ligy mistrů proti Nashvillu, ale naposledy ve Washingtonu zase chyběl. Nyní už je jasno o tom, že Messi bude chybět i reprezentaci, aby byl fit na klubové povinnosti. O moc nepříjde. Argentina totiž bude hrát prátelská utkání se Salvadorem a Kostarikou. Šanci od Scaloniho místo Messiho dostane třeba Alejandro Garnacho, Facundo Buonanotte nebo Valentin Carboni.

Lionel Messi

Jihoamerické absence

Lionel Messi však není jedinou hvězdou z Jižní Ameriky, která bude na dalším reprezentačním srazu své země chybět kvůli čerstvým zdravotním potížím. Absenci oznámil Darwin Núňez. Ten je ve velkém zápřahu a nedůležité zápasy využije pro odpočinek a rekonvalescenci. Liverpool ho bude v následujících zápasech potřebovat. Stejně jako on, i Gabriel Magalhaes vynechá reprezentační sraz. Brazilský stoper, opora Arsenalu, vynechá sraz kvůli zranění, jenž by nemělo být vážné. V premiérové nominaci nového kouče Dorivala ho nahradí Bremer z Juventusu.

Darwin Núňez

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články