Zpět na » Ostatní » Maradona byl tanečník, Messi je mašina, tvrdí ikona MLS

Maradona byl tanečník, Messi je mašina, tvrdí ikona MLS

Maradona byl tanečník, Messi je mašina, tvrdí ikona MLS © iconsport.photo - Lionel Messi

0

Líbilo se

12.04. - Debata o tom, kdo je nejlepším fotbalistou historie je ohromně těžká. Záleží asi na každého preferencích a osobních kritériích na to, kdo by se tímhle titulem mohl pyšnit. Jde o Pelého, Johana Cruyffa, Diega Maradonu, nebo Messiho s Ronaldem? Oficiálně nebude tato otázka asi nikdy zodpovězena. Z argentinského pohledu se to pokusil vysvětlil Diego Valeri.

Debata, která trápí snad všechny fotbalové fanoušky. Všeobecně se jakožto nejlepší fotbalista historie uvádí Pelé. Brazilská ikona se stala třikrát mistrem světa, nastřílela neuvěřitelné množství gólů za Santos. Johan Cruyff absolutně změnil vnímání fotbalu, a to ať už jako hráč, nebo jako trenér. Diego Maradona byl prostě výjimečný talent, ale možná úplně nedosáhl tam, kam mohl. A moderní éra Lionela Messiho s Cristanem Ronaldem to celé zamíchala ještě více. Tuto otázku nelze objektivně zodpovědět.

Maradona nebo Messi?

Záleží na každého preferencích. Z pohledu Argentince je to ale debata vlastně jen o 2 jménách, ačkoliv mezi fanoušky Bocy Juniors v drtivé většině vítězí domácí kouzelník Juan Roman Riquelme. Jedná se samozřejmě o Lionela Messiho a Diega Maradonu. Messi se na ikonu Neapole dotáhl ziskem světového šampionátu v Kataru, ale jak je na tom celkově? To se pokusil zodpovědět Diego Valeri, trojnásobný argentinský reprezentant a jedna z největších legend MLS, která má Messiho nyní pod dohledem v USA.

„Oba dva jsou úplně jiní. Je to spíše o tom, koho máte radši vy, než o tom, kdo byl skutečně lepší. Maradona s balónem tancoval, zatímco Messi je jako mašina. Je tam i ten rozdíl v generacích, který je značný. Za mě Messi dosáhl na level, na který nikdo nedosáhl. Jsou za mě na stejné úrovni s Maradonou," řekl Diego Valeri, legenda MLS.

Lionel Messi a Diego Maradona

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články