Zpět na » Ostatní » Petr Čech vysvětluje, proč opustil Chelsea kvůli Courtoisovi

Petr Čech vysvětluje, proč opustil Chelsea kvůli Courtoisovi

Petr Čech vysvětluje, proč opustil Chelsea kvůli Courtoisovi © twitter.com - Petr Čech a Courtois zpátky v čase

2

Líbilo se

16.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Po jedenácti skvělých sezónách v bráně Chelsea se v roce 2015 Petr Čech rozhodl, že je čas na novou výzvu. V nedávném rozhovoru pro Sport Daily se legendární český brankář podělil o své pohnutky a emoce spojené s odchodem z londýnského klubu.

"Po jedenácti sezónách v Chelsea jsem si uvědomil, že potřebuji nový impuls," začal Čech. "Nemůžete zůstat ve stejném prostředí navěky, a tak jsem se rozhodl hledat nové výzvy."

Potřeba nového impulsu

Jedním z klíčových faktorů, který vedl k jeho odchodu, byla situace v brance. "Cítil jsem, že klub dává přednost mladšímu brankáři, a to i přes mé dobré výkony," řekl Čech s určitou dávkou rezignace. "Nakonec jsem si uvědomil, že je čas otevřít cestu pro další generaci."

Dalším motivem byla touha zůstat v Premier League. "Premier League je jedna z nejlepších lig na světě, a já jsem chtěl v ní zůstat," zdůraznil Čech. "Nabídka od Arsenalu byla lákavá, ačkoli to byl pro mě krok do konkurenčního týmu."

Nový začátek

Rozhodnutí konzultoval s vedením klubu, což nebylo snadné. "Bylo to emotivní jednání. Ale nakonec jsme došli k dohodě, že odejdu. V roce 2015 jsem se tedy připojil k Arsenalu, což byl pro mě nový začátek. Bylo to složité, ale věřím, že jsem udělal to, co bylo nejlepší pro mě i pro klub," uzavřel Čech. "Ačkoli je těžké opustit místo, kde jsem strávil tolik skvělých let, jsem rád, že jsem přijal novou výzvu."

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články