Zpět na » Ostatní » AFCON 2024: Hvězdy skupiny A

AFCON 2024: Hvězdy skupiny A

AFCON 2024: Hvězdy skupiny A © iconsport.photo - Victor Osimhen

0

Líbilo se

29.11. - AFCON se nám pomalu blíží. Africký pohár národů je znám mimochodem také slušnou dávkou bizáru a věcí, které my jakožto evropští fanoušci úplně nepochopíme. Najdeme tu ale také obrovskou fotbalovou vášeň, která všechny hráče spojuje. Drtivá většina z hráčů se totž nahoru dostala z úplného dna. My si tak představíme největší hvězdy skupiny A.

Nigérie - Victor Osimhen - S tím, jaká generace útočníků roste Nigérii, bude se v příštích letech jednat o pravidelného favorita těchto turnajů. A bude za to z velké části moct i Victor Osimhen. Ten byl v mládežnických týmech nezastavitelným. Za seniorskou reprezentaci má ve 27 zápasech 20 gólů. V kvalifikaci měl 10 gólů, což je dvakrát tolik, kolik měl druhý Patson Daka. Kanonýr Neapole s hodnotou vyšší než 100 milionů eur bude vedle Mo Salaha určitě největší hvězdou celého šampionátu, a bude hlavním favoritem na Zlatou kopačku.

Victor Osimhen

Rovníková Guinea - Emilio Nsue - Svou kvalifikační skupinou prošli hráči z Rovníkové Guinei jako nůž máslem. Společně s Tuniskem za sebou bez milosti nechali Botswanu s Líbyí o 9 bodů. Ačkoliv v týmu najdeme i Josého Machína hrajícícho za Monzu nebo Saúla Coca, oporu defenzivy Las Palmas, největší hvězdou je vysloužilý Emilio Nsue. Hraje třetí nejvyšší španělskou soutěž za CF Intercity. Za sebou ale má dlouhé působení na Mallorce i v Anglii. Ve 34 letech je kapitánem reprezentace, kde ale nehraje jako obránce, nýbrž jako horotový útočník. Ve 37 duelech dal už 15 gólů. Se španělskem se mimochodem kdysi stal mistrem Evropy do 21 let.

Emilio Nsue

Pobřeží Slonoviny - Ibrahim Sangaré - Dříve ze zálohy hru Pobřeží Slonoviny řídil legendární Yaya Touré, nyní to na sebe bere záložník Nottinghamu Forrest Ibrahim Sangaré. Tomu to v reprezentaci střílí. Ve 31 duelech už dal 9 gólů a byl se 3 góly nejlepším střelcem kvalifikace. Za jeho zády bude hrát hvězdná defenziva se jmény jako Ndicka nebo Aurier, před ním zase velká jména jako Zaha nebo Sebastien Haller. Pobřeží slonoviny má dobrý tým, ale v posledních letech se moc nedaří. V kvalifikaci ho přehrála i Zambie.

Ibrahim Sangaré

Guinea-Bissau - Mama Baldé - Tým s osou postavenou na hráčích z Portugalska, což je vzhledem k historickým spojitostem logické, bude hodně spoléhat na útočníka, jenž se zatím v reprezentaci moc nechytil. Baldé už odehrál 20 zápasů, ale trefil se jen dvakrát, a to i přes to, že se jedná o nejlepšího hráče z této země. Baldé v minulé sezóny Ligue 1 dokázal vstřelit 12 gólů za Troyes a vysloužil si přestup do Lyonu. Tam se zatím trápí stejně jako jeho spoluhráči, ale kvality má 28letý útočník nepopiratelné a v Guinei-Bissau doufají, že se konečně probudí.

Mama Baldé

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články