Zpět na » Ostatní » Gavi vystřelil Španělsku postup na Euro. Na dálku zařídil postup i Skotsku

Gavi vystřelil Španělsku postup na Euro. Na dálku zařídil postup i Skotsku

Gavi vystřelil Španělsku postup na Euro. Na dálku zařídil postup i Skotsku © iconsport.photo - Gavi

0

Líbilo se

16.10. - Je mu teprve 19 let, ale na nejvyšší fotbalové úrovni má už odehráno přes 130 zápasů, mezitím i 24 reprezentačních. Gavi je klenotem nejen španělského fotbalu a včera si odškrtl další významný milník. Jeho gól do sítě Norska totiž Španělsko poslal na Euro a na dálku kvalifikoval i Skotsko. Slovy chvály nešetřil na Gaviho adresu i jeho klubový rival Dani Carvajal.

Gavi vyšel vlastně jen tak z ničeho před sezónou 2021/22. Bylo mu 17 let, nikdo ho neznal, odehrál dobrou přípravu a Ronald Koeman si ho nechal v prvním týmu a udělal z něj člena základní sestavy. V 17 letech odehrál drtivou většinu zápasů, dostal se do reprezentace a za tu také nastupuje pravidelně. Členem základní sestavy Barcelony je už třetím rokem a ačkoliv by mohl mít větší čísla. nikdo nepochybuje o tom, že patří mezi nejtalentovanější hráče současnosti. Jeho výkony trochu sráží jeho horká hlava a zbytečné nevyspělé chování.

V klíčových zápasech ale dokáže udržet chladnou hlavu. Třeba jako včera v zápase s Norskem. Španělsko čekal těžký soupeř, ale v případě výhry by se dokázalo oficiálně kvalifikovat na Euro. Branka Moraty v prvním poločase nebyla uznána, ale ve druhém poločase přišla Gaviho chvíle. Po velkém závaru se dostal ke střele na úrovni penalty a vystřelil Španělsku Euro. 19letý záložník je hrdinou a milovat ho budou i ve Skotsku. Vzhledem k norské prohře totiž na Euro jedou i Skoti. Poklonu Gavimu vysekl i Dani Carvajal, za normálních okolností jeho rival z Realu Madrid.

Nějak zapomínáme na to, že je Gavimu jen 19. Přitom hraje v základní sestavě Španělska a Barcelony. Ten kluk je prostě drahokam," řekl Dani Carvajal.

Gavi

David Suchý / football-espana.net

Nejnovější články