Zpět na » Primera Division » Real Madrid se zajímá o mladého beka Martíneze z Girony. Mohl by v budoucnu nahradit Carvajala

Real Madrid se zajímá o mladého beka Martíneze z Girony. Mohl by v budoucnu nahradit Carvajala

Real Madrid se zajímá o mladého beka Martíneze z Girony. Mohl by v budoucnu nahradit Carvajala © iconsport.photo - Arnau Martínez v souboji s Viníciem

1

Líbilo se

22.10. - Lucas Vázquez zřejmě Real Madrid po dlouhých letech opustí a ačkoliv Dani Carvajal zatím letos podává skvělé výkony, mladší už také nebude a Real Madrid se bude muset zaměřit na novou posilu na pozici pravého beka. Hodně se nyní mluví o Arnau Martínezovi. Jde o mladého beka z Girony, který už vloni jako teenager vyletěl mezi ligovou elitu.

Arnau Martínez je odchovancem La Masie. Jenomže vedení barcelonské akademie v něm nevidělo dostatek potenciálu, a tak odešel už ve svých 13 let. Od svých 15 tak hraje za Gironu. Přesun do menšího z katalánských klubů byl trefou do černého. V roce 2020 debutoval v rámci Copa del Rey, během další sezóny už byl jednou z hlavních opor a vybojoval Gironě postup. I mezi elitou si mládežnický reprezentant Španělska vedl skvěle. Odehrál přes 2700 minut, 3x se trefil, na 4 branky přihrál. Letos je to úplná pohádka.

Arnau sice kvůli zranění párkrát absentoval a párkrát ho na pravém kraji obrany nahradil Brazilec Couto, jenž jinak hraje výše, ale když hrál, podával dobré výkony. Ostatně jako celá Girona, která je největším překvapením tohoto ročníku La Ligy. Aktuálně si totiž katalánský klub drží nádherné 3. místo a za sebou má dokonce Barcelonu. Hráči jako Yan Couto, Sávio nebo právě Arnau Martínez tak lákají velké kluby. Teprve 20letý Španěl je údajně v hledáčku klubů jako Manchester City, Barcelona nebo Real Madrid.

Právě zájem Realu Madrid má být nejvážnější. Arnau Martínez je aktuálně vedle Ivana Fresnedy nejtalentovanějším španělským bekem, což ho s Realem automaticky spojuje. Lucas Vázquéz v létě zřejmě končí a Dani Carvajal, který má mimochodem skvělou formu, oslaví 32 let a příjde čas, kdy se bude muset řešit jeho náhrada. Arnau Martínez by k tomu mohl být dokonalý. Real Madrid sice přivedl z Donetsku Vinícia Tobíase, ale ten zatím v Castille Carla Ancelottiho nepřesvědčil. Mluví se ale třeba i o Reece Jamesovi.

Arnau Martínez

David Suchý / goal.com

Nejnovější články