Zpět na » Ostatní » Derby day: Dnes je jeden z nejnašlapanějších dní za poslední roky. Kdo dnes hraje?

Derby day: Dnes je jeden z nejnašlapanějších dní za poslední roky. Kdo dnes hraje?

Derby day: Dnes je jeden z nejnašlapanějších dní za poslední roky. Kdo dnes hraje? © twitter.com - Slávistická Tribuna Sever

0

Líbilo se

24.09. - PREVIEW Marně si vzpomínám, kdy naposledy nám fotbalové losy v jeden den přichystaly tolik luxusních a atmosférou nabitých duelů, jako právě dnes. Bezpochyby můžeme 24. září označit za jeden z nejnašlapanějších fotbalových dní za poslední roky. Dnes totiž budeme svědky bitvy o Kodaň, Holandsko, severní Londýn, Prahu, Madrid, Francii a další. Máme se na co těšit.

Už ve 2 hodiny odpoledne budeme svědky napínavého a vždy vyhroceného duelu mezi celky z Kodaně. V posledním derby Brodnby na stadionu FC padlo, a dnes mu to bude chtít doma oplatit. Z posledních zápasů má dobrou formu a tým okolo Denise Vavra nečeká nic lehkého. I proto jsou i kurzy hodně vyrovnané. Jen o půl hodiny později se přesuneme do Holandska. Do Amsterdam Areny si přijede účty vyřešit Feyenoord i s Čechem Ondřejem Lingrem a Slováky Dávidem Hanckem a Leo Sauerem. Vzhledem k aktuální formě Ajaxu přijede úřadující mistr z Rotterdamu jako favorit.

Fanoušci Premier League se zase těší na tradiční derby o severní Londýn mezi Arsenalem a Tottenhamem. Oba dva celky jsou v dobré formě. Uvidíme, jak Tottenham zvládne po 10 letech první derby bez Harryho Kanea. Jak ale řekl Heung-Min Son, s Tottenhamem se aktuálně asi utkat nechcete. Jde z něj strach. Ve stejný čas se vykopává i derby o Stockholm, neboli Tvillingderbyt. Jedná se o nejvyhrocenější derby ve Švédsku, ve kterém proti sobě stojí AIK a Djurgarden. Právě hostující Djurgarden je vzhledem k výsledkům AIK, kdy bojuje o záchranu, favoritem.

North London derby

Od 6 hodin má výkop zápas, který zajímá většinu českých fanoušků, a je to derby pražských S. Slavia doma přivítá Spartu, která je podle kurzů celkem solidním outsiderem. Rozhodně to ale nebude nic jednoznačného a můžeme se těšit na bitvu, která bude i v hledišti o něco více vyhrocená, než obvykle. O půl hodiny později začíná i derby o Belgii. Do Bruselu přijede s Anderlechtem síly poměřit Club Bruggy. Ty budou v zápase favoritem. V lize dokázaly vstřelit během 6 zápasů šílených 19 gólů a ačkoliv mají v nohách zápas Konferenční ligy, Anderlecht to bude mít těžké.

No a tento krásný fotbalový den nám večer uzavře boj o Francii, neboli Le Classique. Tradiční a vyhrocený duel, který už v posledních letech vzhledem k dominanci PSG ztratil náboj souboje o status nejlepšího klubu, v zády s Lyonem, ale každopádně to bude také zajímavý zápas. O favoritovi se zde nemusíme ani bavit, ale stát se může cokoliv. Od 9 hodin pak má výkop derby o Madrid mezi Atléticem Madrid a Realem. Tohle derby bývá hodně nevyzpytatelné a těžko odhadovat, kdo je jeho favoritem. Nepoví nám to ani kurzy.

14:00 - Brondby - FC kodaň

14:30 - Ajax - Feyenoord

15:00 - Arsenal - Tottenham

15:00 - AIK - Djurgarden

18:00 - Slavia - Sparta

18:00 - Anderlecht - Club Bruggy

20:45 - PSG - Olympique Marseille

21:00 - Atlético Madrid - Real Madrid

Derby pražských S

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články