Zpět na » Ostatní » Neymar při svém debutu za Al-Hilal asistoval při výhře 6:1

Neymar při svém debutu za Al-Hilal asistoval při výhře 6:1

Neymar při svém debutu za Al-Hilal asistoval při výhře 6:1 © iconsport.photo - Neymar debutoval za Al-Hilal

0

Líbilo se

16.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Jedná se pravděpodobně o nejvíce šokující přestup tohoto léta. Obě strany se dohodly, že jejich spolupráce nebude pokračovat a Neymar si (ne)překvapivě vybral saudskoarabský Al-Hilal, jenž mu nabídl královský plat a do PSG poslal skoro 100 milionů eur. To by za něj žádný jiný klub nedal. Včera si Neymar odbyl svůj debut a okamžitě se uvedl asistencí při výhře 6:1 nad Al-Riyadh.

Neymar už nechtěl být v PSG, nechtělo ho vedení, trenér Luis Enrique, pod kterým kdysi vyhrál Ligu mistrů a ani fanoušci. Uzavřená kapitola. Jenomže kdo by dal v dnešní době za hráče, který neodehraje dohromady 30 zápasů za sezónu 100 milionů eur. Zdánlivě nikdo. Bouchla ale Saudská Arábie, která začínala za hráče nabízet šílené sumy. Zejména pak Al-Hilal. Tomu nejdříve utekl Lionel Messi a odmítl ho i Kylian Mbappé, za kterého PSG nabízel rekordních 300 milionů eur. Nakonec vyšel až Neymar.

Jediný Al-Hilal byl totiž ochotný splnit představy PSG za hráče, který byl jedním z nejlépe placených hráčů planety a před pár lety za něj dalo 222 milionů eur. Po Cristianu Ronaldovi největší přestup do Saudské Arábie, který opět změnil tvář soutěže. V prvních zápasech nebyl k dispozici, což Jorge Jesus, trenér týmu, svaloval na nedostatečnou připravenost. Jenomže Neymar poměrně v klidu odehrál 2x 90 minut za národní tým a začalo se spekulovat o jejich vzájemném vztahu a zda je všechno v pořádku.

Konspirační teorie jsou ale zřejmě mimo. Neymar si včera odbyl debut, ačkoliv pouze na 27 minut. Soupeřem Al-Hilal byl Al-Riyadh. Klub, který je trochu mimo radar, ale přivedl taktéž zajímavé posily. Vyčnívá Juanmi, jenž v předešlých letech zářil za Real Betis. Neymar přicházel k hotovému. Skóre bylo 3:0 a na odpor to nevypadalo. Po svém příchodu přišel s asistencí na krajana Malcoma. Dva góly pak přidal zástupce domácí scény Al-Dawsari a konečné skóre bylo po snížení Al-Zaqana 1:6. Debut tedy velmi povedený.

Malcom a Neymar

David Suchý / goal.com

Nejnovější články