Zpět na » Ostatní » Zlatý míč 2023: Nejdražší obránce historie, loňský vítěz nebo egyptská modla

Zlatý míč 2023: Nejdražší obránce historie, loňský vítěz nebo egyptská modla

Zlatý míč 2023: Nejdražší obránce historie, loňský vítěz nebo egyptská modla © -

0

Líbilo se

07.09. - NEPŘEHLÉDNĚTE Vyhlášení vítěze Zlatého míče se blíží čím dál více a je už nyní prakticky jasné, že to bude boj mezi Lionelem Messim a Erlingem Haalandem, přičemž se vítězem stane zřejmě argentinský fenomén, a to především díky jeho skvělému světovému šampionátu. Mezi třicítkou nejlepších fotbalistů minulé sezóny ale najdeme i jiná zajímavá jména. O koho jde?

Joško Gvardiol - Hráč, jenž svým věkem ještě zapadá i do ankety o vítěze ceny Golden Boy prožil opět velmi povedený ročník. Zejména se mu pak povedla první část loňské sezńy a za Chorvatsko kromě semifinále s Argentinou podával úžasné výkony. Lipsko nakonec ještě dokázalo prohnat Bayern Mnichov i Borussii Dortmund a Gvardiol na tom měl své zásluhy. Po sezóně z něj podle očekávání Manchester City udělal nejdražšího obránce historie. Za sebou už má i první trofej v podobě evropského superpoháru.

Joško Gvardiol

Jamal Musiala - Další muž, který by mohl a dokonce je v nominaci na cenu Golden Boy. Stejně jako u Gvardiola, i u Musialy platí, že velmi vydařená byla především první polovina loňské sezóny, ve které byl k nezastavení v Bundeslize i Lize mistrů. Ale nakonec to byl stejně on, kdo i přes své matné výkony dokázal gólem v pozdních minutách posledního kola rozhodnout o titulu Bayernu. Patří mu budoucnost. Možná se o něm tolik nemluví, ale fotbalista je to úžasný. Jeho 16 gólů a 16 asistencí to krásně podtrhuje.

Jamal Musiala

André Onana - Pokud budeme hledat 2 muže Interu, kteří tento italský celek dotáhli až do finále Ligy mistrů, vedle Lautara Martíneze musíme zmínit Andrého Onanau. První dva soupeři byli pro Inter opravdu těžkým oříškem a je prostě fakt, že byli o trochu lepší. Inter ale měl Onanu. To on byl hrdinou vyřazovací fáze a jeho fantastické zákroky rozhodly o postupu až do finále, kde taktéž ukázal svou obrovskou kvalitu. Pro Inter je jeho odchod do Manchesteru United obrovskou ztrátou. Ačkoliv občas působí v brance Red Devills prapodivně, předvádí opět luxusuní zákroky.

André Onana

Karim Benzema - Aktuální držitel Zlatého míče, který se s ním jistojistě rozloučí. Karim Benzema měl celkem divnou sezónu. Byl hodně často zraněný, ale když hrál, góly prostě dával a nebylo jich málo. Kdyby hrál celou sezónu, Robert Lewandowski by korunu krále střelců doma rozhodně neměl. Benzema stihl za 24 zápasů 19 branek, zatímco Lewandowski jich dal 23 za 34 utkání. Celkově se "Big Benz" trefil 31x. Nominaci si tedy jednoznačně zasloužil. Nyní už ho bohužel můžeme vídat akorát v Saudské Arábii.

Karim Benzema

Mohamed Salah - Mluví se o tom, že Salah má za sebou opravdu jednu z nejhorších sezón v dresu Liverpoolu. Zřejmě je to tak. Výkony nebyly nejlepší a nervy na něj měli i vlastní fanoušci, kteří ho jinak mají za absolutní modlu. Pokud ale o někom řekneme, že měl slabší sezónu než obvykle a on se stejně dostane do nominace na Zlatý míč a jeho statistiky jsou 30 gólů a 16 asistencí, je jasné, že mluvíme o jednom z nejlepších hráčů planety. Letošní sezónu začal Salah v celkem velké pohodě, i když kolem něj lítají obrovské nabídky ze Saudské Arábie.

Mohamed Salah

David Suchý / goal.com

Nejnovější články