Zpět na » Evropská liga » Jurgen Klopp musí kvůli pravidlu UEFA vyřadit jednoho hráče z kádru pro Evropskou ligu. O jaké pravidlo se jedná?

Jurgen Klopp musí kvůli pravidlu UEFA vyřadit jednoho hráče z kádru pro Evropskou ligu. O jaké pravidlo se jedná?

Jurgen Klopp musí kvůli pravidlu UEFA vyřadit jednoho hráče z kádru pro Evropskou ligu. O jaké pravidlo se jedná? © iconsport.photo - manažera čeká složité rozhodování

0

Líbilo se

05.09. - Manažer Jurgen Klopp bude nucen vyřadit jednoho hráče ze svého týmu pro Evropskou ligu, který bude jmenován koncem tohoto měsíce. Liverpool bude v této sezóně hrát tuto soutěž poprvé od roku 2016, v minulém ročníku Premier League skončil na pátém místě.

Ve skupinové fázi Evropské ligy se utkají s rakouským LASK, belgickým Union SG a francouzským Toulouse. Finále turnaje bude hostit stadion Aviva v Dublinu. Soutěž může pro Kloppa představovat příležitost dát několik minut mladším hráčům, vzhledem k nabitému programu Reds, kteří by mohli v jedné fázi sezony hrát ve čtyřech soutěžích.

Němec však bude mít při sestavování týmu složité rozhodování - jeden starší hráč Liverpoolu musí kvůli předpisům UEFA chybět. Oficiální předpisy UEFA týkající se registrace mužstva stanoví, že hráči musí být rozděleni do dvou částí - seznamu A a seznamu B.

Aby se hráč kvalifikoval do seznamu B, musí být narozen 1. ledna 2002 nebo později a musí být způsobilý hrát za klub po libovolné nepřerušené období dvou let nebo celkem tři po sobě jdoucí roky s maximálně jedním zapůjčením do klubu ze stejné asociace na dobu nepřesahující jeden rok.

To znamená, že hráči jako Ryan Gravenberch, Ben Doak a Trent Alexander-Arnold nemohou být uvedeni na seznamu B. Dalším problémem pro Kloppa je, že Reds mají v současné době ve svém současném kádru pro Premier League 18 hráčů registrovaných jako cizinci.

Podle pravidel UEFA může být v týmu Evropské ligy pouze 17 zahraničních hráčů, přičemž osm z nich musí být domácími hráči nebo musí být trénováni klubem či asociací po dobu tří let před dovršením 21 let. Každý klub musí mít také alespoň dva brankáře, přičemž další brankář musí být uveden na seznamu B.

Pokud Klopp plánuje udělat z Kellehera brankářskou jedničku, mohl by udělat překvapení a Alissona nezaregistrovat. O tom, koho Klopp vynechá, mohou rozhodnout zranění, neboť v současné době mají problémy se zraněním Alexander-Arnold, Ibrahima Konate a Thiago Alcantara. Všichni by se však měli vrátit a hrát ve skupinové fázi Evropské ligy.

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články