Zpět na » Ostatní » Louis van Gaal: Mistrovství světa bylo udělané tak, aby ho vyhrála Argentina

Louis van Gaal: Mistrovství světa bylo udělané tak, aby ho vyhrála Argentina

Louis van Gaal: Mistrovství světa bylo udělané tak, aby ho vyhrála Argentina © iconsport.photo - Louis van Gaal

2

Líbilo se

05.09. - Staré "křivdy" asi stále ještě bolí. Louis van Gaal na světovém šampionátu vedl silné Nizozemsko v čele s výborným Gakpem a cesta skončila po penaltovém rozstřelu s Argentinou, kdy navíc Nizozemsko dostalo šanci srovnat až v 11. minutě nastavení. I to je ale van Gaalovi málo a nyní mluví o tom, že bylo předem určeno, že se Argentina stane mistrem světa.

Louis van Gaal toho ve své kariéře zvládl opravdu hodně. V roce 1994 vyhrál Ligu mistrů s Ajaxem, následně vedl Barcelonu, Bayern Mnichov nebo Manchester United a úspěšné také právě nizozemský národní tým, se kterým v roce 2014 vyhrál broznové medaile na světovém šampionátu v Brazílii. Do role hlavního trenéra národního týmu byl dosazen i před turnajem v Kataru. Nizozemsko nehrálo zle, a konec přišel až v zápase s Argentinou, kdy o osudu a postupu Messiho party rozhodly až penalty. Byl to hodně vyhrocený zápas.

Lousi van Gaal se nyní nechal slyšet, že podle jeho názoru byl turnaj předem naskriptovaný jako v nějaké videohře tak, aby ho prostě vyhrála Argentina. Prostě jako vděk Messimu. Dost mě zaráží, že někdo, kdo trénuje přes 30 let na té absolutně nejvyšší úrovni a mluví za něj úspěchy, může něco takového vůbec vypustit z pusy. Nizozemsko v onom zápase srovnalo, v 11. minutě nastavení mimochodem.

Scénaristé turnaje tedy do scénáře přidaly vtipné lekačky pro celou Argentinu, stejně tak jako ve finále, kdy proti ní byly odpískány dvě penalty za příznivého stavu. Ano, rozhodně...ne všechna rozhodnutí byla v zápasech Argentiny ze strany rozhodčích správná, ale kdo má čistý štít, ten ať vstane. Zrovna pan Louis van Gaal by měl zůstat sedět.

„Pokud se podíváte na to, jak Argentina dávala góly, a jak jsme dávali góly my, jak Argentinci chodili za čáry a nebyli za to trestáni. Já si myslím, že ten zápas byl prostě předem prohraný. Chtěli z Messiho udělat mistra světa," řekl ublížený van Gaal.

Louis van Gaal

David Suchý / sportsbrief.com

Nejnovější články