Zpět na » Ostatní » Příběh o tom, jak Messi vyměnil Adidas za společnost Nike. Jakou roli v tom hrál Jorge Messi a proč se spor dostal až k soudu?

Příběh o tom, jak Messi vyměnil Adidas za společnost Nike. Jakou roli v tom hrál Jorge Messi a proč se spor dostal až k soudu?

Příběh o tom, jak Messi vyměnil Adidas za společnost Nike. Jakou roli v tom hrál Jorge Messi a proč se spor dostal až k soudu? © iconsport.photo - fenomén messi na všech frontách

0

Líbilo se

14.08. - BULVÁRNÍK Podle nové knihy přešel Lionel Messi v roce 2006 od Nike k Adidasu kvůli problému, který není zvykem. Primární roli v tomto "přestupu" ke konkurenci také hrál otec Messiho a celý sport se dostal až před španělský soud.

Messi je jedním z nejznámějších sportovců na světě, a to i mimo fotbal, natolik, že i Cristiano Ronaldo je známý tím, že o svém soupeři mluví při pohledu do zrcadla. Není divu, že značky chtějí, aby byl Messi středem jejich zájmu, a jsou ochotny utratit spoustu peněz, aby 36letého Messiho získaly na svou stranu.

Messi je synonymem pro spolupráci s Adidasem a má doživotní smlouvu, ale před mistrovstvím světa v roce 2006 ve skutečnosti spolupracoval s konkurenční firmou Nike. S americkou firmou byl od svých 14 let, a přestože jeho tehdejší klub Barcelona s Nike spolupracoval, opustil ji a přešel k německé společnosti.

Podle nové knihy "Messi vs. Ronaldo: One Rivalry, Two GOATs, and the Era That Remade the World´s Game" autorů Jonathana Clegga a Joshuy Robinsona to mělo několik důvodů.

V knize, jejíž seriálovou podobu přinesl deník Wall Street Journal, se tvrdí, že společnost Nike připravovala svou marketingovou kampaň pro mistrovství světa v Německu a dokonce uspořádala focení s Messim. Poté jim zavolali zástupci hráče a požádali je, aby obrázky vypustili a že Messi podepsal smlouvu s jejich soupeři.

Podle všeho za to mohla opomenutá žádost společnosti Nike, která ignorovala žádost hráčova otce Jorgeho Messiho o další dresy pro útočníka.

Společnost Nike, která působí na Pyrenejském poloostrově a v Jižní Americe, se Messimu staršímu neozvala, což podle knihy stačilo k tomu, aby se vztahy mezi hráčem a společností zhoršily. Poté prý odmítnutí vstoupit do nabídkové války s Adidasem hráče a jeho otce ještě více odradilo od setrvání u společnosti, která je dříve sponzorovala.

Případ se v roce 2006 skutečně dostal k soudu, přičemž Nike tvrdila, že má s hráčem závaznou dohodu. Spíše než "závaznou dohodu" španělští soudci konstatovali, že mají dopis se závazkem a Messi v únoru téhož roku oficiálně přešel k Adidasu.

Bývalý hráč Barcelony a Paris Saint-Germain má doživotní smlouvu se společností Adidas, která zažívá nebývalý zájem o jeho dresy Interu Miami - ty jsou nyní až do října vyprodané.

Messi má také smlouvu, podle níž dostává část zisku z prodeje triček, podobně jako to má dohodnuté se společností Apple TV. Podle časopisu Forbes Messiho přestup za oceán vedl k tomu, že cena akcií Adidasu vzrostla o 30 % a tržní kapitalizace se zvýšila o zhruba 10 miliard dolarů.

petr magasanik / twitter.com

Nejnovější články