Zpět na » Major League Soccer » Trenér Cincinnati má plán, jak zastavit Messiho

Trenér Cincinnati má plán, jak zastavit Messiho

Trenér Cincinnati má plán, jak zastavit Messiho © iconsport.photo - Lionel Messi je nezastavitelný

0

Líbilo se

23.08. - Zdá se, že Lionel Messi nejde zastavit. Týmy MLS na to prostě nemají. Buďme upřímní, jeho příchod nám tak trochu otevřel oči v tom, na jaké úrovni tahle soutěž, kterou jsme pomalu stavěli na úroveň evropských soutěží, vůbec je. Trenér Cincinnati, příštího soupeře Interu Miami ale prý zná recept na to, jak jednoho z nejlepších fotbalistů historie zastavit.

Lionel Messi přišel do Miami za velké slávy. Město, které holdovalo především basketbalu a hlavně americkému fotbalu, se ponořilo do fotbalové horečky, kterou příchod jednoho z nejlepších hráčů historie "socceru" přineslo. Inter Miami jakožto nejhorší tým MLS dokázal vyhrát Leagues Cup. A hlavní zásluhy na tom má právě Messi, který tým změnil od základu. Přes herní pojetí, motivaci spoluhráčů až k očekáváním, které ho táhlo. Sám Messi dal po cestě k triumfu v 7 zápasech 10 gólů a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Inter Miami nyní v rámci US Open Cupu čeká Cincinnati. Také jeden z novějších týmů, který se stejně jako Miami dostal do semifinále. Jeho obránci budou mít zdánlivě nesplnitelný úkol a to, udržet Messiho na uzdě. MLS jsme všichni měli za ohromně kvalitní soutěž, ale úplně tomu tak nebude. Máme tu velké hvězdy, ale velkou spoustu naprosto průměrných až podprůměrných hráčů, kteří prostě nemají kvalitu na to, aby dokázali Messiho, Busquetse a Albu ubránit. Trenér Cincinnati Pat Noonan ale údajně má plán, který bude fungovat.

Některé týmy a trenéři proti němu používají tvrdé osobní bránění, snaží se mu tu hru znechutit. A takový je náš plán na středu. Naši hráči se budou prát zodpovědně, ale nejdůležitější bude, vymazat ho v těch klíčových momentech. Viděli jsme to v zápase s Nashvillem. Bránili ho dobře. Ale pak se jim vymknul a dal krásný gól. Nesmíme prostě dovolit, aby dostal Messi tolikrát balón, to stejné Busquets. Prostě musíte správně bránit v těch momentech, jako když dal gól Nashvillu," řekl trenér Noonan. Při poslouchání jeho názoru mi jde na mysl scéna z Okresního přeboru...Noonane, ty jsi hlava!

David Suchý / goal.com

Nejnovější články