Zpět na » Ostatní » Neymar je blízko podpisu s Al-Hilal. Klub ze Saudské Arábie má náskok před Barcelonou a celky z MLS

Neymar je blízko podpisu s Al-Hilal. Klub ze Saudské Arábie má náskok před Barcelonou a celky z MLS

Neymar je blízko podpisu s Al-Hilal. Klub ze Saudské Arábie má náskok před Barcelonou a celky z MLS © iconsport.com - Neymar je blízko odchodu do Saudské Arábie

3

Líbilo se

13.08. - NEPŘEHLÉDNĚTE Nevyšel Lionel Messi a odmítnutí přišlo od Kyliana Mbappého. Al-Hilal se tak nyní zaměří na třetího ze svaté trojice z PSG. Na Neymara. Brazilský křídelník chce z Parku princů odejít a Al-Hilal mu předložil nabídku, která se těžko odmítá. Před kluby z MLS, které mají zájem, a Barcelonou má saudský klub náskok a podle Fabrizia Romana je favoritem na zisk brazilské ikony.

Neymar je ve fotbalovém světě obří jméno. Kam se hne, tam je kontroverze a obrovská pozornost. Jedno se mu ale upřít nemůže. Patří mezi nejtalentovanější fotbalisty, jaké kdy svět spatřil. Je prostě fakt, že kdyby se věnoval své fotbalové kariéře na 100 %, vyhnul se zraněním a kontroverzi, mluvili bychom už nyní o jednom z nejlepších v historii. Dokazoval to v Santosu, Barceloně i PSG. A samozřejmě také v brazilském národním týmu, kde překonal Pelého v počtu vstřelených gólů. Ohromný počin. Jenomže situace okolo něj není vůbec ideální.

S vedením PSG se rozkomtřil už před nějakou dobou, to stejné s fanoušky, kteří před jeho domem volali po jeho odchodu z klubu. Neymar jim chce udělat radost. Chce z Paříže odejít. Klub, který z něj udělal nejdražšího hráče fotbalové historie z něj nedokázal dostat všechno. Respektive všechno na delší dobu. Vždy přišlo nepříjemné zranění, které to neumožnilo. Bohužel. Brazilská megastar tak aktuálně zkoumá, co je v jeho možnostech. A ty možnosti jsou pro evropské fotbalové fanoušky jako z hororu. Je smutné takhle videt 31letého korunního prince fotbalu.

Mbappé, Neymar, Messi

Zájem je o něj údajně z klubů MLS, mezi kterými má být i Inter Miami. Nejde mi sice do hlavy, jak ho jakýkoliv klub a už vůbec Miami zaplatí, když i Messi dostal neskutečné podmínky a skládala se na něj liga i společnost Apple. Zájem o jeho návrat má mít i Barcelona. Ta je podle posledních zpráv poměrně v dobré situaci, co se finanční fair-play týče. Pomohl tomu rozhodně i Dembelého prodej právě do PSG. Xavi chce náhradu a tou by mohl bý právě Neymar. Je tu ale další zájemce a je hodně mocný. Finančně mocný.

Je jím Al-Hilal. Ten už se snažil o podpis Lionela Messiho. Nevyšlo to. PSG sice přijalo nabídku 300 milionů eur na Mbappého, ale francouzský útočník k sobě saudský klub ani nepustil. Zrak se tak upírá na Neymara. Ten společně se svou agenturou jedná o ukončení smlouvy s PSG. To by znamenalo, že z něj bude volný hráč a Al-Hilal by nemusel PSG nic platit. Neymar už údajně dostal neodolatelnou nabídku a podle Fabrizia Romana je Al-Hilal favoritem na Neymarův zisk. „Je tu velká šance, že Neymar půjde do Saudské Arábie," napsal na své sociální sítě. Děsí vás ta věta stejně jako mě?

David Suchý / forbes.com

Nejnovější články