Zpět na » Francie: Ligue 1 » PSG nestihlo aktivovat klauzuli v Dembelého smlouvě. Kluby aktuálně jednají o přestupové částce

PSG nestihlo aktivovat klauzuli v Dembelého smlouvě. Kluby aktuálně jednají o přestupové částce

PSG nestihlo aktivovat klauzuli v Dembelého smlouvě. Kluby aktuálně jednají o přestupové částce © iconsport.photo - Ousmane Dembelé chce do PSG

0

Líbilo se

01.08. - Do včerejší půlnoci měl ve své smlouvě Ousmane Dembelé výstupní klauzuli ve výši 50 milionů eur, kterou se rozhodlo aktivovat PSG ještě dřív, než se zdvojnásobí. Jenže to nestihlo. Křídelník Barcelony je ale rozhodnutý PSG posílit a kluby by měly vyjednvat o přestupové částce. Xavi se však ještě naposledy pokusí o Dembelého přemluvení. Jako odstrašující příklad používá Neymara.

Byl to obrovský talent. Když ale na začátku roku 2015 začínal hrát v prvním týmu Stade Rennes, nikdo by zřejmě neřekl, že o 2 roky později bude přestupovat za 135 milionů eur na Camp Nou. Mezitím stihl povedenou zastávku v Borussii Dortmund. Jenže během 6 sezón v Barceloně musel kvůli častým zraněním vynechat až 119 zápasů, zatímco jich odehrál 185. Jeho problém byl zároveń v konzistenci jeho výkonů. Dembelé hrál jeden zápas jako fotbalový bůh, ale druhý se po trávníku ploužil bez chuti.

To byl také důvod, proč došla trpělivost Ronaldu Koemanovi. Než ale Dembelého dokázal prodat, trpělivost došla i vedení a nizozemského kouče odvolalo. Přišel Xavi, Dembelé díky němu podepsal novou smlouvu a opět začal hrát. Až na závěr této sezóny mu celkem drželo zdraví, neměl špatná čísla a Barcelona se na něj mohla spolehnout. Ale ve smlouvě, kterou podepsal po Xaviho příchodu byla výstupní klauzule 50 milionů eur, kterou chtělo zaplatit PSG ještě před 1. srpnem, kdy se klauzule zdvojnásobila.

O aktivaci PSG Barcelonu upozornilo v dopise, ale nestihlo to. Jelikož sám Dembelé se ale rozhodl odejít do PSG a nepodepsat vylepšenou smlouvu s Barcelonou, kluby se tak aktuálně dohadují na přestupové částce, která by neměla být moc daleko od předchozí přestupové částky. Trenér Blaugranas Xavi se ale ještě snaží Dembelého přesvědčit o tom, že dělá chybu. Jako dokonalý příklad toho prý používá Neymara, který šel do PSG, aby usedl na trůn, ale místo toho ho po letech fanoušci nesnáší a klub chce, aby odešel.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články