Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale žen 2023: Anglie si zajistila postup, sympatické Haiti končí

MS ve fotbale žen 2023: Anglie si zajistila postup, sympatické Haiti končí

MS ve fotbale žen 2023: Anglie si zajistila postup, sympatické Haiti končí © iconsport.photo - Lauren James vystřelila Anglii postup

0

28.07. - REVIEW Světový šamionát žen v Austrálii a na Novém Zélandu pokračoval už od 2 hodin ráno zápasem mezi Argentinou a JAR. Zápas skončil atraktivní remízou 2:2. Poté šly opět do boje favoritky z Anglie, jenž si díky výhře nad Dánskem zajistily postup. Den uzavíral soboj Číny s Haiti. Haiti opet předvedlo dobrý výkon, ale jediný gól zápasu dala pasivní Čína, jenž dohrávala o 10.

Argentina - JAR 2:2

Branky: 74. Braun, 79. Nunez, 30. Mothalo, 66. Kgatlana

Argentina podala solidní výkon už proti Itálii, kde jí dělala nepříjemnosti a pokračovala i proti Jihoafrické republice. Už po půl hoidně ale dvě Jihoafričanky utekly za argentinskou obranu a Mothalo sama před prázdnou brankou svou velkou šanci proměnila. Situaci ještě prozkoumával VAR, ale gól uznal. Obrovskou šanci měla Laroquette. Její centr z pravé strany se změnil ve velké nebezpečí pro branku JAR. Skončil totiž na tyči. Zápas byl poměrně vyrovnaný a do druhé půle sliboval dobrou podívanou.

A ta nakonec opravdu přišla. Po prudké nahrávce z pravé strany se před argentinskou brankou výborně prosadila Kgatlana a JAR vedla už o dvě branky. Jenže Argentinky to nemohly nechat jen tak. Z velké dálky se ke střele odhodlala Sophia Braun a nádherně vymetla šibenici. Kandidát na gól turnaje. O 5 minut později hlavičkovala Núňez a bylo srovnáno. Skvělá argentinská pětiminutovka. Situace ve skupině G se tedy ještě dost možná zamotá. Hodně napoví zápas Švédska s Itálií, který se odehraje zítra.

Sophia Braun

Anglie - Dánsko 1:0

Branky: 6. James

Anglie se do vedení dostala už po 6 minutách. Za vápnem míč přebrala mladičká Lauren James a krásnou technickou ránou poslala Lionees do vedení. A 21letá hráčka Chelsea byla hodně při chuti. Byla i v dalších šaních. Ty jí ale nevycházely tak dobře, jako předchozí gólová střela. Na druhé straně se v dobré šanci ocitla Madsen. Její střela šla jen těsně vedle branky. A Dánky dále přikládaly pod kotel. Nebezpečně střílely Thomsen a Harder. Pro Anglii přišla velká rána. Klíčová záložnice Keira Walsh si poranila koleno a hřiště opouštěla na nosítkách.

Ztráta Walsh byla na anglické hře opravdu znát. Nebyl tu takový klid a kreativita. Pro další průběh turnaje může být tohle zranění velkou čárou přes rozpočet. Na 2:0 ale mohla zvýšit útočníce Russo. Její tvrdá rána ale skončila vedle dánské branky. Dánky se dostaly v závěru do šancí a hrdinka zápasu s Čínou Vangsgaard parádní hlavičkou trefila tyč. Tato šance nakonec Dánky mrzela, protože další už si vypracovat nedokázaly a prohrály 0:1. Ačkoliv zejména ve druhé půli to od Anglie nebyl ideální výkon, na výhru stačil a mají jistý postup.

Lauren James

Čína - Haiti 1:0

Branky: 73. Wang Shuang z pen.

Zatímco Číňanky proti Dánsku nepředvedly prakticky nic a zápas ve vás vzbuzoval pocity jako při poslouchání ukolébavek, Haiťanky předvedly parádní výkon proti Anglii, při kterém hrozily hlavně z protiútoků. K tomu ale dnes moc prostoru neměly. Co se ale vůbec nezměnilo, bylo líné tempo, které určovaly Číňanky. Upřímně budu čekat na to, až vypadnou a už je neuvidím hrát. Nechutná pasivita. Navíc přišel tvrdý zákrok záložnice Zhang, za který viděla červenou kartu. Byla velká škoda, že Haiti si za poločas nedokázalo vytvořit šance. Tu jedinou proměnilo, ale kvůli ofsajdu nebyl gól uznán.

Po změně stran Haiti ucítilo, že má šanci a na Čínu hodně tlačilo. Hru hodně pomohlo rozhýbat střídání, ve kterém se do hry dostala supertalentovaná Melchie Dumonay. Bohužel ale přišel moment, který Haiti plány na vítězství zkazil. Přišla penalta pro Čínu, kterou proměnila Wang Shuang. Ani další aktivita a dobrý výkon od Haiti už ke gólu nevedl. Velkou naději dával v pokročilých minutách nastavení VAR, který jim penaltu ke srovnání odepřel. Tohle je krásný příklad absolutně nespravedlivého výsledku a doufám, že Čína si na Anglii vyláme zuby.