Zpět na » 1. Bundesliga » Xabi Alonso prodloužil smlouvu s Bayerem Leverkusenem

Xabi Alonso prodloužil smlouvu s Bayerem Leverkusenem

Xabi Alonso prodloužil smlouvu s Bayerem Leverkusenem © iconsport.photo - Xabi Alonso při rozhovoru před posledním zápasem minulé sezóny

0

Líbilo se

05.08. - Bývalá fotbalová hvězda Xabi Alonso mlžil ohledně nové smlouvy. Nebylo to pro něj důležité téma, kvůli čemuž se mohli fanoušci Bayeru bát, jelikož stávající vyprší už příští rok, ale už nemusí, protože prodloužil do roku 2026. Klub to oznámil na svém webu včera v poledne.

"Jsem velmi vděčný za důvěru, kterou do mě Bayer 04 vložil. Jsme přesvědčeni o stejném směru, pokud jde o sportovní směřování. To zajišťuje velkou důvěru mezi mnou a představiteli klubu," řekl v tiskové zprávě Alonso.

Alonso během své první sezóny dokázal dotáhnout tým do semifinále Evropské Ligy, kde nestačil na AS Řím a stejnou evropskou soutěž si zahrají i příští rok, neboť skončili na 6. místě. I to byl důvod dalšího jednání v klubu, i když ještě na konci července prohlásil: "Teď to pro mě není důležité téma. Nespěchám s tím, nevyvíjím na to žádný tlak, ale to ani klub."

"Od samého začátku jsem byl přesvědčen o jeho kompetentnosti a Xabi byl přesvědčen o kvalitě našeho týmu. Společně jsme překonali nejistotu a vytvořili pro Bayer 04 ty nejlepší vyhlídky. Současné prodloužení smlouvy je výrazem velkého uznání a vzájemné důvěry," prozradil svoji spokojenost se svým podřízeným sportovní ředitel Simon Rolfes.

Xabi Alonso byl spojován s návratem do La Ligy, kde předtím hrál, konkrétně do Realu Madrid, kde po odchodu Carla Ancelottiho k brazilské reprezentaci bude v roce 2024 volný trenérský post.

David Janák / bild.de

Nejnovější články