Zpět na » Ostatní » Debut Lionela Messiho za Inter Miami byl nejsledovanějším zápasem fotbalu v americké televizní historii

Debut Lionela Messiho za Inter Miami byl nejsledovanějším zápasem fotbalu v americké televizní historii

Debut Lionela Messiho za Inter Miami byl nejsledovanějším zápasem fotbalu v americké televizní historii © iconsport.photo - argentinský kouzelník

2

Líbilo se

24.07. - Lionel Messi je dobře známý tím, že láme rekordy a tento malý kouzelník si po svém debutu za Inter Miami může připsat další. Messiho debut měl dokonce větší sledovanost, než například samotné finále NBA.

Šestatřicetiletý fotbalista v sobotu dlouho očekávaně debutoval za Inter Miami před zaplněným stadionem DRV PNK, na kterém nechyběly ani takové hvězdy jako Serena Williams, Kim Kardashian, LeBron James nebo majitel klubu David Beckham.

Messiho večer nemohl dopadnout lépe, když se z lavičky přišel na hřiště, aby v dramatické koncovce skóroval z volného přímého kopu a zpečetil výhru 2:1 nad Cruz Azul. Gól přivedl domácí publikum k nadšení, Beckham se u postranní čáry rozplakal a po závěrečném hvizdu objal vítěze mistrovství světa.

Zatímco však více než 20 000 fanoušků sledovalo pokutový kop osobně, další miliony si jej naladily doma, aby viděly sedminásobného držitele Zlatého míče. Ve skutečnosti byl tento zápas údajně nejsledovanějším zápasem fotbalu v historii televizního vysílání v USA s přibližně 12,5 milionu diváků. Messi vytvořil další historii.

Messi po zápase poprvé promluvil jako hráč Interu Miami a pro Apple TV vysvětlil svůj volný kop: "To, co jsem viděl, byl gól. Viděl jsem gól a věděl jsem, že musím skórovat. Byla to poslední akce zápasu a já chtěl dát gól, abychom nešli na penalty. Bylo pro nás velmi důležité získat toto vítězství, protože na turnaji nám to dodá sebevědomí do budoucna."

petr magasanik / sportbible.com

Nejnovější články