Zpět na » Ostatní » Tottenham a Arsenal jsou dva z pěti týmů, které mají reálný zájem o Kyliana Mbappého

Tottenham a Arsenal jsou dva z pěti týmů, které mají reálný zájem o Kyliana Mbappého

Tottenham a Arsenal jsou dva z pěti týmů, které mají reálný zájem o Kyliana Mbappého © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Kylian Mbappé

1

Líbilo se

23.07. - Anglický Tottenham Hotspur a Arsenal patří podle posledních zpráv mezi pět týmů, které mají zájem podepsat francouzského útočníka již letos v létě. Čtyřiadvacetiletý Francouz se řadí mezi nejzářivější fotbalové hvězdy, v minulé sezóně se stal vítězem Zlaté kopačky Ligue 1 a Mistrovství světa završil hattrickem ve finále. Zdá se ale, že v létě nastoupí na novou cestu poté, co jej PSG umístilo na trh.

Vývoj situace okolo hvězdného útočníka PSG, Kyliana Mbappého, nabral strmý směr poté, co fotbalový expert Fabrizio Romano na svých sociálních sítích potvrdil, že je Mbappé mimo sestavu PSG a klub jej vyloučil z předsezónního turné po Japonsku.

Kylian Mbappé je oficiálně na trhu a PSG je připraveno jednat s každým zájemcem. Všeobecně se předpokládá, že se francouzský útočník připojí k Realu Madrid, protože se podle informací z médií se španělským gigantem dohodl na volném přestupu příští rok v létě. Tomu se pochopitelně snaží vyhnout PSG, které by tak o Mbappého přišlo bez finanční kompenzace.

Zatímco rozhodnutí klubu prodat Kyliana již letos v létě vyvolalo pochybnosti o přesunu hráče do španělské ligy, na obzoru se rojí další zájemci. Fotbalový portál Marca uvádí, že o Mbappého usiluje Tottenham, Manchester United, Chelsea, Al-Hilal a Real Madrid.

V severním Londýně počítají dny, které zbývají do odchodu útočníka Harryho Kane, kterého pečlivě sleduje Bayern, PSG a Al-Hilal. Ať už zamíří kamkoli, anglický klub by se mohl pokusit využít získané peníze a umořit část přestupní částky za Mbappého.

Bývalá hvězda Monaka je podle serveru Transfermakt v současnosti oceňována na 180 milionů eur, ale není vyloučeno, že by mohl být prodán za ještě vyšší částku. S francouzským útočníkem byl v poslední době spojován také Arsenal, přestože trenér Arteta na přímé otázky odpovídal vyhýbavě. Do karet londýnskému týmu hraje dřívější vyjádření Mbappého, kterému se styl hry Gunners líbí a rád by výzvu hry v Premier League přijal.

Mbappé by tak mohl jít ve stopách jednoho ze svých idolů, Thierry Henryho, který je jedním z nejlepších hráčů historie klubu. Klíčovou otázkou je rozpočet. Gunners již letos v lítě utratili značnou částku, včetně 105 milionů liber za Declana Rice. Přesto je Arsenal silnou konkurencí Realu Madrid a dalších zájemců.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články