Zpět na » Ostatní » Euro U21: Hvězdy skupiny A

Euro U21: Hvězdy skupiny A

Euro U21: Hvězdy skupiny A © iconsport.photo - Ryan Gravenberch bude největší hvězdou Nizozemska

0

Líbilo se

14.06. - Už za pár dní nám startuje Euro do 21 let. Událost, kde se nejlepší mladí hráči s rokem narození 2000 a výše, utkají o trofej mistrů Evropy a ukáží, že jsou zralí na přechod do seniorské reprezentace. Představí se na něm i Češi, kteří vyzvou Izrael, Anglii a Německo. My se ale zatím přesuneme do skupiny A, kde bude hrát domácí Gruzie s Belgií, Nizozemskem a Portugalskem. Koho v této skupině smrti sledovat?

Gruzie - Giorgi Guliashvili: Gruzie ještě jako jeden ze zbývajících týmů neodhalila svou nominaci. Jisté ale je, že o hvězdách typu Kvaratskhelia, Mamardashvili či Mikautadze, ačkoliv by hrát mohli, si můžeme nechat leda zdát. Papírově bude Gruzie outsiderem skupiny a otloukánkem. Ani ona se ale nemůže podceňovat. Hráči jako třeba právě kapitán Guliashvili budou velkou zbraní. 21letý útočník přestoupil do Bosny, kde obléká dres týmu FK Sarajevo. Zatím to povedený přestup nebyl. V Gruzijském týmu do 21 let se mu ale daří. Za 15 zápasů dal 7 gólů.

Giorgi Guliashvili

Belgie - Charles De Ketelaere: Belgie do Gruzie veze opravdu silný tým, který bude bojovat o postup ze skupiny a mohl by být černým koněm. A De Ketelaere by měl být hlavní útočnou zbraní, jelikož chybí nejlepší belgický střelec kvalifikace a hvězda Lens Openda. Sezóna v AC Milán sice byla hrozná, nedokázal se prosadit a dokonce nedal ani gól, ale pro Belgickou U21 je velkou posilou. Většinou je totiž povoláván na srazy s A-týmem, se kterým už byl i na mistrovství světa. Vedle něho se vyplatí sledovat třeba Romea Laviu, hvězdičku ze Southamptonu.

Charles De Ketelaere

Nizozemsko - Ryan Gravenberch: Záložník Bayernu Mnichov, který už má i poměrně velké zkušenosti ze seniorské reprezentace bude pro Nizozemsko opravdovou zbraní. Ačkoliv se v Bayeru zatím moc nechytil, je považován za jednoho z nejnadějnějších středopolařů na světě a o jeho kvalitách, které na úrovni U21 vyniknou není žádných pochyb. To on bude mít za úkol řídit hru, jenž bude dále spoléhat hlavně na střelce celkem 13 gólů z kvalifikace Zirkzeeho a Brobbeyho. Svůj příspěvek ze zálohy určitě opět doručí i čtyřgólový Ekkelenkamp.

Ryan Gravenberch

Portugalsko - Fabio Vieira: Kapitán týmu a největší hvězda. Jen málo hráčů na turnaji může říct, že za sebou mají přestup za 35 milionů eur do předního týmu Premier League. Záložník Arsenalu Vieira ano. Pro portugalskou U21 je legendou a nejzkušenějším hráčem. Odehrál za ní už 25 zápasů, ve kterých dal 14 gólů. Solidní statistika. Na tomto turnaji bude mít našlápnuto k tomu, aby se zařadil mezi vůbec nejlepší hráče celého turnaje. Kromě něj se Portugalsko bude spoléhat třeba na Fábia Silvu. Ten nejspíš nahradí nejlepšího střelce kvalifikace Goncala Ramose.

Fábio Vieira

David Suchý / uefa.com

Nejnovější články