Zpět na » Portugalsko: Liga primeira » Hvězdný kapitán Feyenoordu Kökcu se upsal Benfice Lisabon

Hvězdný kapitán Feyenoordu Kökcu se upsal Benfice Lisabon

Hvězdný kapitán Feyenoordu Kökcu se upsal Benfice Lisabon © iconsport.photo - Orkun Kökcu byl letos klíčem k titulu

0

Líbilo se

10.06. - Po loňské sezóně, kdy Feyenoord došel až do finále Konferenční ligy, se kádr musel obměnit. O hráče jako Sinisterra nebo Malacia byl obří zájem. Letos získal ligový titul a tento úspěch už hlásí první oběť, která byla i u toho loňského. Do Benficy Lisabon přestupuje nadějný turecký záložník Orkun Kökcu. Výstupní klauzuli bude mít nastavenou na 120 milionů eur. Benfica větří další velké peníze.

Ačkoliv Kökcu reprezentuje Turecko, narodil se v Nizozemsku. Přes různé kluby se dostal až do Feyenoordu, kde se stal jedním z největších klenotů tamní vyhlášené akademie. Debutoval v roce 2018. Bylo mu 17 let a vše nabralo rychlý spád. Postupem času se stal oporou a v posledních dvou ročnících zřejmě nejlepším záložníkem soutěže, který začal produkovat i pěkná čísla. Skvělý záložník, o jehož služby mají zájem největší kluby v Evropě. Kökcuovi je stále pouhých 22 let. Jeho hodnota dosáhla 30 milionů eur.

V této sezóně byl klíčem k zisku ligového titulu. Pomohl k tomu ziskem 8 gólů a 2 asistencí. V Eredivisie byl několikrát zvolen hráčem měsíce a ve finále i hráčem roku, Po skvělém minulém ročníku další zlomová sezóna. Má výborný dribling, kontrolu míče, techniku, myšlení, střelu z dálky a nebojí se si umazat ruce v defenzivní činnosti. Dokonalý záložník pro moderní fotbal. Není tedy divu, že o jeho služby byl opravdu boj. Ten je ale u konce a Kökcu ukázal svou inteligenci i v rozhodování se mimo hřiště. Vybral si klub, kde chce prorazit a připravit se na velký přestup jako ostatní před ním.

Podle všeho je totiž hotový jeho přesun do Benficy Lisabon. Ta Feyenoordu zaplatí 30 milionů eur, ale bude mu muset dát i 20% z budoucí přestupové sumy. Stejně jako to udělala s River Plate v případě Enza Fernandéze. I Kökcu bude mít stejně jako jeho argentinský předchůdce výstupní klauzuli ve výši 120 milionů eur. Obchody Benficy známe a tento turecký záložník se do její koncepce fantasticky hodí. Je zřejmě přímou náhradou právě za argentinského záložníka, jenž se po pouhém půl roce vydal za obří peníze do Chelsea.

David Suchý / twitter.com

Noviny
Nejnovější články