Zpět na » Ostatní » Itálie tažená klenotem z Chelsea ve finále mistrovství světa do 20 let vyzve Uruguay

Itálie tažená klenotem z Chelsea ve finále mistrovství světa do 20 let vyzve Uruguay

Itálie tažená klenotem z Chelsea ve finále mistrovství světa do 20 let vyzve Uruguay © iconsport.photo - Cesare Casadei je nejlepším střelcem turnaje se 7 góly

0

Líbilo se

09.06. - PREVIEW Ve stínu závěru sezóny a přestupových bomb se odehrává světový šampionát hráčů do 20 let. Poslední co nám zbývá odehrát je finále, ve kterém se utká Itálie v čele s klenotem z Chelsea Casadeim proti Uruguayi, kterou zase táhnou hvězdičky z domácí soutěže. V boji o bronz uvidíme dva černé koně turnaje v podobě Izraele a Jižní Koreji.

Na tomto světovém šampionátu, který se odehrává v Argentině, se díky zákazům klubů ty největší hvězdy nepředstavily. Mnohem silnější tým by jinak měla třeba Brazílie nebo Argentina. Oba týmy vypadly už ve čtvrtfinále, respektive dokonce osmifinále. Naši reprezentanti na turnaji nestartovali, ale alespoň jsme mohli sledovat výkony našich slovenských sousedů, kteří v konkurenci Fidži, Ekvádoru a USA dokázali ze 3. místa postoupit ze skupiny, ale v osmifinále dostali výprask 1:5 od Kolumbie a turnaj pro ně skončil.

V další fázi Kolumbii domů poslala Itálie, jenž v semifinále dokázala porazit Jižní Koreu a zahraje si finále. Letos jsou Italové nejdominantnějším týme a z jejich kádru jde opravdu strach. Vedle hráčů, kteří s dospělým fotbalem nemají takové zkušenosti tu totiž jsou i borci, kteří hrají pravidelně Serii A. 20letý Tomasso Baldanzi byl velkou oporou Empoli, o 3 roky mladší Pafundi dostával šance v Udinese. Září ale hlavně Cesare Casadei. Kmenový hráč Chelsea zažil skvělou druhou polovinu sezóny na hostování v Readingu a formu si přenesl i na turnaj. Se 7 góly je nejlepším střelcem šampionátu.

Uruguay bude ve finále outsiderem

Na druhé straně je Uruguay. Ta postoupila ze skupiny z 2. místa za Anglií, ale v play-off už nezaváhala i když cesta nebyla jednoduchá. Vyřadila silnou Gambii, skvělé USA a černého koně z Izraele, jenž byl finalistou Eura U19. Osa týmu je postavena na hráčích z domácí soutěže, kteří mají povětšinou jen malé zkušenosti z prvního týmu. Najdou se tu ale i 2 borci z Evropy, kteří hrají za Janov a Valencii. Obrovskou postavou je záložník Fabricio Díaz. 20letý středopolař uruguayského Liverpoolu přitahuje z Evropy obrovský zájem a ve svém domovském klubu je klíčovou postavou.

Favoritem bude Itálie. Jako jeden z hlavních favoritů už do Argentiny přijela. Spoléhat se bude na góly Casadeiho, které by měly ve finále opět přijít. Gól nedal jen Nigérii. Zajímavé ale bude sledovat i boj o bronz. Tam se utká Izrael, Jenž má neskutečně silný tým a generaci, která by tuto zemi měla v budoucnu dotáhnout na ty největší turnaje, s Jižní Koreou. Ta bude mírným outsiderem. Za sebou už ale nechala Francii nebo Nigérii, takže nelze podceňovat. Oba dva zápasy nám nabídne ČT Sport.

Vsadit si můžete u Fortuny!

David Suchý / fifa.com

Noviny
Nejnovější články