Zpět na » Ostatní » Reprezentační debut za Španělsko a za 4 minuty 2 góly na kontě. Kanonýr Joselu opět pálil ostrými

Reprezentační debut za Španělsko a za 4 minuty 2 góly na kontě. Kanonýr Joselu opět pálil ostrými

Reprezentační debut za Španělsko a za 4 minuty 2 góly na kontě. Kanonýr Joselu opět pálil ostrými © iconsport.photo - Joselu zažil snovou reprezentační premiéru

0

Líbilo se

26.03. - Joselu už je nějakou dobu mezi vůbec nejlepšími španělskými útočníky, ale nikdy nebyl úplně doceněn. Aktuálně už 32letý útočník Espanyolu Barcelona se nyní dočkal první pozvánky do národního týmu a za splnění svého snu se novému trenérovi de la Fuentemu odměnil nejlépe jak mohl. Za 4 minuty od svého příchodu na hřiště měl na kontě 2 góly a pomohl k výhře nad Norskem 3:0.

Joselu je odchovancem Celty Vigo, ale už velmi brzy přestoupil do Realu Madrid. V prvním týmu se neprosadil, no alespoň ale může říct, že při svém jediném startu se dokázal trefit. Zajímavé u něj je, že běhěm svých prvních 8 sezón vystřídal hned 8 klubů. Vedle již zmiňovaných to byl Hoffenheim, Frankfurt, Hannover, Stoke City, La Coruňa a Newcastle. Nikde se nedokázal usadit, až v Deportivu Alavés. Během 3 sezón dal za malinký klub 36 ligových gólů a přestože sestupu zabránit nedokázal, sáhl po něm Espanyol a už má opět 12 gólů. Ve Španělsku je jedním z nejlépe hodnocených útočníků.

Jak na Alavés, tak nyní na Espanyol Barcelona má Joselu obrovský vliv. A po premiérové pozvánce do národního týmu Španělska ukázal, že La Furia Roja je pro něj také domovem. Do zápasu s Norskem ho kouč de la Fuente poslal v 81. minutě za Moratu a už po 3 minutách si na zadní tyči naskočil na centr Ruíze a otevřel si svůj reprezentační střelecký účet. Jenže o pouhou minutu později to byl opět Joselu, kdo se dostal po závaru k odraženému míči a definitivně rozhodl o osudu zápasu a pečetil výhru 3:0. Tomu se říká premiéra.

David Suchý / football-espana.net

Nejnovější články