Zpět na » Ostatní » Lionel Scaloni jmenován nejlepším reprezentačním trenérem roku 2022

Lionel Scaloni jmenován nejlepším reprezentačním trenérem roku 2022

Lionel Scaloni jmenován nejlepším reprezentačním trenérem roku 2022 © keepup.com.au - Lionel Scaloni v objetí s Messim na MS v Kataru

0

Líbilo se

09.01. - Po úspěchu reprezentačního týmu Argentiny měl její hlavní trenér, Lionel Scaloni, umetenou cestu k výhře titulu nejlepšího trenéra národního týmu za rok 2022. A komise složená ze členů Mezinárodní federace pro fotbal, historii a statistiku ocenila jeho podíl na velkolepé cestě jihoamerické reprezentace na Mistrovství světa v Kataru.

Úspěšné období Lionela Scaloniho nekončí. Trenér argentinského národního týmu dál sbírá ocenění. Po triumfu na Mistrovství světa v Kataru získal nyní také ocenění pro nejlepšího trenéra národního týmu za rok 2022. Titul je propůjčován od Mezinárodní federace pro fotbal, historii a statistiku (IFFHS) a v letošním roce o jeho držiteli nemohlo být pochyb. Na mezinárodním poli totiž nikdo lepšího výsledku nedosáhl.

Rok 2022 bylo pro Lionela Scaloniho naprosto výjimečným. Dokázal dovést svůj národní tým do finále, které nakonec skončilo i přes hattrick Kyliana Mbappého na straně soupeře šťastně, protože kapitán Lionel Messi konečně dokázal pozvednout nad hlavu vytoužený pohár. Navzdory nečekaně špatnému vstupu do turnaje, kdy mnozí fanoušci Scaloniho tým odepsali, se Argentina dokázala rychle vzpamatovat, odrazit se od porážky se Saudkou Arábií a nakonec prožít skvělý turnaj, který vyvrcholil ziskem titulu.

Tvrdá práce se Argentině a jejímu trenérovi vyplatila. Rok 2023 proto Lionel Scaloni zahájil velkým uznáním: ovládl žebříček nejlepších trenérů národních týmů se ziskem 240 bodů, což je číslo na hony vzdálené druhému Didieru Deschampsovi se 45 body a třetímu Walid Regraguiovi s 30 body.

Žebříček tak vlastně kopíruje dění na turnaji, protože Francie se může pyšnit titulem vicemistra světa a Maroko se směle může nazvat největším překvapením turnaje, kdy se zastavil až před branami turnaje a nakonec skončilo čtvrté. Walid Regragui, který se lvy z Atlasu došel až do semifinále poté, co porazil Španělsko nebo Portugalsko, se navíc stal prvním Afričanem, který se v hlasování IFFHS dostal až na stupně vítězů.

Toto je desítka nejlepších trenérů národního týmu v roce 2022:

Lionel Scaloni (Argentina) - 240 bodů

Didier Deschamps (Francie) - 45 bodů

Walid Regragui (Maroko) - 30 bodů

Zlatko Dalič (Chorvatsko) - 20 bodů

Hajime Moriyasu (Japonsko) - 15 bodů

Louis van Gaal (Nizozemsko) - 10 bodů

Gregg Berhalter (Spojené státy) - 10 bodů

Hervé Renard (Saúdská Arábie) - 5 bodů

Tite (Brazílie) - 5 bodů

Andrea Suttnerová / marca.com

Nejnovější články