Zpět na » Ostatní » Chorvatsko si z MS 2022 odváží bronz. Krásně rozhodl Mislav Oršič

Chorvatsko si z MS 2022 odváží bronz. Krásně rozhodl Mislav Oršič

Chorvatsko si z MS 2022 odváží bronz. Krásně rozhodl Mislav Oršič © fifa.com - Chorvatsko si po výhře nad Marokem zajistilo bronz

0

17.12. - Je to tu! Z MS 2022 nám zbývají odehrát už pouze 2 utkání a tím prvním z nich bylo střetnutí o bronzové medaile mezi Chorvatskem a Marokem. Oba týmy se již střetly ve skupině a rozešly se bez gólů. V podobném duchu měla probíhat i odveta. Jenže neprobíhala. Oba týmy brzy skórovaly, ale vítěznou branku měl na svědomí Chorvat Oršič. A stála za to.

Chorvatsko - Maroko 2:1

Branky: 7. Gvardiol, 42. Oršič, 9. Dari

Chorvatsko: Livakovič - Stanišič, Šutalo, Gvardiol - Oršič (90+5. Jakič), Majer (66. Pašalič), Modrič, Kovačič, Perišič - Livaja (66. Petkovič), Kramarič (61. Vlašič)

Maroko: Bono - Hakimi, Dari (64. Benoun), El Yamiq (66. Amallah), Attiat-Allah - Sabiri (46. Chair), Amrabat, El Khannous (56. Ounahi) - Ziyech, En Nesyri, Boufal (64. Zaroury)

Maroko si od začátku hrálo s ohněm. Bono si nejdřív málem dal vlastní gól a kupilo chyby. Po 7 minutách Chorvaté sehráli skvělý signál, na jejímž konci byl Joško Gvardiol a ten skvělou hlavičkou brankáře Sevilly Bona překonal. Ale netrvalo dlouho, selhala i chorvatská obrana a bylo srovnáno. Přímý kop z tradiční Ziyechovy pozice u postranní čáry nadzvedl hlavou Majer a před gólmanem se sám ocitl stoper Dari. Nemýlil se. Po celý turnaj skvělý Bono dnes nebyl vůbec jistý. Vypadla mu střela Modriče a jen tak tak odklidil před Livajou, který mohl dorážet.

V druhé polovině prvního dějství bylo více při chuti Maroko. Přes křídelní prostory se snažilo dobývat obranu Chorvatska, která nebyla stoprocentní. Nebezpečný byl En Nesyri. Málem se na něj dostal balón před prázdnou bránu od Hakimiho ale již dvougólový střelec byl rychlejší než samotný míč. Svůj fantastický výskok pak přeci jen do zakončení přetavil. Bohužel pro Afričany mířil šutér ze Sevilly vedle. Gól ale do poločasu dalo Chorvatsko. Po velkém závaru nádherně technicky zavěsil Mislav Oršič.

Bronzový střelec Mislav Oršič

Okmažitě po změně stran měl útočník Dinama Záhřeb další velkou šanci. Po teči El Yamiqa ale jeho rána skončila na boční síti. Hra se hodně zklidnila. Šancí bylo hodně po skromnu a vidět jsme mohli rovnou několik zranění. Ze hry museli oba stopeři Maroka a to střelec Dari a El Yamiq. Na druhé straně střídal Andrej Kramarič, který trávník nedobrovolně opouštěl v slzách. Velkou šanci pak Maročanům vychytal Livakovič, jenže před tím penaltu mělo jednoznačně kopat Chorvatsko. Ale za faul na Gvardiola jí sudí nepískl. Půl minuty před koncem měl další super šanci En Nesyri. Ten jen těsně přehlavičkoval.

A to mohlo Maroko mrzet. Okamžitě po této šanci rozhodčí odpískal konec. Chorvaté jsou po výhře 2:1 prvními medailisty. Po stříbru z Ruska se tedy vracejí z Kataru s bronzem na svém krku. Pro chorvatský fotbal je to další obří úspěch a pro Luku Modriče krásné loučení se se světovými šampionáty, na kterých jako kapitán dokázal to, co žádný jiný Chorvat před ním. Klobouk dolů a gratulace do Chorvatska.