Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Loučíme se s Chorvatskem. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se s Chorvatskem. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se s Chorvatskem. Kdo zaujal? © managingmadrid.com - Joško Gvardiol v Kataru sám sebe prodal

0

Líbilo se

14.12. - Chorvatsko se dostalo mezi poslední 4 týmy na mistrovství světa podruhé v řadě. Pro tuto zemi to je fantastický úspěch. Argentina sice ukázala, že je přeci jen někde jinde a Chorvatům nedala šanci, ale stále mají šanci na medaili z boje o bronz. Pár chorvatských hráčů zaujalo natolik, že si řekli o lepší angažmá. Jejich výkony byly perfektní. Kdo to byl?

Luka Modrič - Ve 37 letech dovedl Chorvatsko do druhého semifinále v řadě. To je největší úspěch v dějinách chorvatského fotbalu. Modrič prakticky nekazil přihrávky, odebíral míče, vyvážel balón do ofenzivních pozic. Zatím sice nedal gól a nemá ani asistenci, ale bez něj by Chorvaté tak daleko určitě nedošli. Co více musí udělat, aby se o něm začalo uvažovat jako o jednom z nejlepších vůbec?

Luka Modrič

Dominik Livakovič - Muž zápasu osmifinále i čtvrtfinále. Oba dva zápasy došly do penaltového rozstřelu. V osmifinále MS 2022 Chorvaté vyřadili Japonsko a brankář Dinama Záhřeb zneškodnil 3 japonské pokusy. Ve čtvrtfinále 11 zákroky vychytal Brazilce a v penaltovém rozstřelu vychytal Rodryga. Semifinále s Argentinou nebylo jeho a tak Chorvatsko doufá, že v boji o bronz se dostane zase do pohody.

Dominik Livakovič

Ivan Perišič - Byl nejčastěji střílejícím a společně s Kramaričem nejnebezpečnějším chorvatským hráčem. Záložník Tottenhamu se gólem v zápase s Japonskem stal vůbec historicky nejlepším chorvatským střelcem na světových šampionátech. Dvakrát asistoval u vysoké výhry nad Kanadou a zkrátka ukazoval, že hráči jeho generace to v sobě stále mají.

Ivan Perišič

Josip Juranovič - Není to tak dlouho, co v zápase se Slavií za Legii Varšava dával gól a nyní je nejlepším pravým obráncem na MS 2022. Už jako bek Celticu Glasgow byl rozjetý od prvního zápasu. Jeho centry byly opravdu nebezpečné a dokázal i na jeden gól Livajovi přihrát. Celtic už oznámil, že 27letého Chorvata nechá odejít, pokud sám bude chtít a přijde dobrá nabídka. Dokonce už sehnal náhradu.

Josip Juranovič

Joško Gvardiol - Velký favorit na ocenění pro nejlepšího mladého hráče MS 2022. I když se nevyvaroval chyb, jako v osudném zápase s Argentinou, kdy podal svůj suverénně nejslabší výkon na šampionátu, třeba proti Brazílii hrál takřka bezchybně a brazilské hvězdy si s 20letým stoperem nevěděly rady. Manchester City už za něj nabízí přes 100 milionů eur.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články